وزارت جهاد کشاورزی در توزیع اقلام نذورات شب‌های قدر تسریع کند
وزارت جهاد کشاورزی در توزیع اقلام نذورات شب‌های قدر تسریع کند

بوشهر- رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی و موضوع گرانی اجناس باید نسبت به توزیع اقلام نذورات هیئت‌های مذهبی طبق تنظیم بازار اقدام شود.

نوشاد نوشادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه مهمانی و بندگی خداست و شب‌های قدر هم از بهترین شب‌های سال و بهترین فرصت برای بهره مندی از رحمت الهی و خودسازی انسان‌ها و رفع کاستی است و باید تلاش شود تا شاهد حضور همه جانبه و گسترده مردم همراه با شور و شعور در مجالس شب‌های قدر باشیم.
وی با اشاره به فعالیت بیش از ۹۳ هزار هیئت مذهبی در سطح کشور خاطر نشان کرد: هیئت‌های مذهبی نقش مهمی در برگزاری مجالس ماه مبارک رمضان دارند.
نوشادی بیان کرد: هیئت‌های مذهبی امسال هم همچون سال‌های گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به مواسات و کمک‌های مومنانه و برنامه‌های متنوع فرهنگی و جهادی در سطح کشور فعالیت می‌کنند و برنامه‌های باشکوه سوگواری ایام شهادت حضرت علی علیه السلام و احیا شب‌های قدر در دستور کار است.
رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور ادامه داد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و موضوع گرانی اقلام و اجناس باید نسبت به توزیع اقلام نذورات هیئت‌های مذهبی طبق تنظیم بازار اقدام شود.
وی تاکید کرد: در همین راستا امیدواریم با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی مشکلی برای تأمین و توزیع اقلام مورد نیاز نذورات هیئت‌های مذهبی و مساجد در استان‌های کشور به وجود نیاید.
نوشادی در پایان از هیئت‌های مذهبی و بانیان مجالس هم خواست تا با رعایت کامل موارد بهداشتی نسبت به پخت و توزیع نذورات اقدام کنند.