پردیس فناوری هسته ای دانش بنیان در استان بوشهر راه اندازی می شود
پردیس فناوری هسته ای دانش بنیان در استان بوشهر راه اندازی می شود

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: با تفاهمی که با سازمان انرژی اتمی داشتیم، پردیس فناوری هسته‌ای دانش بنیان تا پایان امسال در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی زاده بعد از ظهر یکشنبه در آئین گشایش ششمین نمایشگاه ساخت داخل نفت و گاز و پتروشیمی و پالایش با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید و دانش بنیان و اشتغال آفرین، اظهار داشت: با توجه به نامگذاری امسال، شایسته بود که برای پیوند و تعامل بیشتر صنعت با تولیدکنندگان، چنین نمایشگاهی برپا شود که انتظار داریم این روند تداوم یابد.
استاندار بوشهر افزود: فناوری، نوآوری، علم و تجربه چهار عاملی هستند که سبب شده شرکت‌های توانمند داخلی جایگزین شرکت‌های خارجی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی شوند.
محمدی‌زاده با بیان اینکه قطعاً دانش بنیان بخشی از اقتصاد مقاومتی است خاطر نشان کرد: ما در تولید علم در رتبه هفدهم جهانی قرار داریم اما موفق نشدیم آن را تبدیل به ثروت کنیم که ایجاد تعامل بین صنعت و تولیدکنندگان این نقیصه را جبران می‌کند.
وی اضافه کرد: این نمایشگاه فرصتی است تا شرکت‌های دانش بنیان را به صنعت معرفی و همچنین صنعت را به شرکت‌های فناور متصل کرده و بین این دو بخش، هم‌افزایی ایجاد کنیم.
استاندار بوشهر با اشاره به ساخت پالایشگاه با ظرفیت تولید ۴۸ میلیون متر مکعب گاز توسط دانشمندان و متخصصان داخلی گفت: وقتی اندیشمندان ما می‌توانند چنین پالایشگاه‌ها و یا مجموعه‌های عظیم پتروشیمی را طراحی و ساخت کنند، قطعاً توانایی ساخت قطعات و تجهیزات و همچنین انجام تعمیرات و نگهداری آن را نیز دارند.
محمدی زاده با اشاره به تشییع پیکر مطهر سه شهید گمنام در استان بوشهر در هفته جاری ابراز داشت: رزمندگان و جوانان ایران اسلامی در میدان نبرد با دشمن در دوران دفاع مقدس ایستادند و امروز جوانان ما در جنگ اقتصادی باید با رشادت و فداکاری، بار دیگر دشمن را مغلوب کنند.
وی با اشاره به مزیت‌های استان بوشهر را در حوزه صنعت و تولید، گفت: حوزه هسته‌ای و حوزه نفت و گاز و پتروشیمی دو مزیت مهم استان هستند که از شرکت‌های دانش بنیان می‌خواهیم در این عرصه‌ها ورود کنند و ما نیز حمایت و پشتیبانی لازم را از آنها خواهیم داشت.
استاندار بوشهر یادآور شد: با تفاهمی که با سازمان انرژی اتمی داشتیم، پردیس فناوری هسته‌ای دانش بنیان در استان بوشهر را تا پایان امسال راه‌اندازی می‌کنیم و از شرکت‌های دانش بنیان و فناور در استان بوشهر می‌خواهیم نهایت استفاده را از این پردیس ببرند.
محمدی زاده تصریح کرد: پردیس نفت و گاز و پتروشیمی را نیز با همکاری سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی در همین منطقه عسلویه راه‌اندازی می‌کنیم.
وی از آغاز عملیات اجرایی پارک تولید کود و سم در عسلویه خبر داد و گفت: زمین مورد نیاز را تخصیص داده‌ایم و بزودی عملیات اجرایی این پارک شروع می‌شود.
استاندار بوشهر اضافه کرد: در همه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان برای شرکت‌های دانش بنیان و فناور، زمین اختصاص داده‌ایم و علاوه بر آن، از طریق کارآفرینی و همچنین پرداخت تسهیلات از این مجموعه‌ها حمایت می‌کنیم.