پل کمربندی ورودی گناوه بازگشایی شد
پل کمربندی ورودی گناوه بازگشایی شد

گناوه – ایرنا – رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گناوه گفت: پل کمربندی قدیم گناوه معروف به “سیدرضا” که به منظور اجرای عملیات بازسازی و تعمیر مسدود شده بود، بازگشایی شد.

سید ابوالحسن علوی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پل باتوجه به قدمت زیاد و نشست و ناهمواری سطح سواره رو، بهسازی و بازسازی آن در دستور کار این اداره قرار گرفت و در مدت کمتر از یک ماه عملیات اجرایی آن به پایان رسید.

وی اظهارداشت: حدود ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی برای پروژه بازسازی و تعمیر این پل اختصاص یافته بود.

علوی گفت: بازسازی دال در چند مقطع، تعویض و تقویت آرموتورها، تکمیل و بازسازی نرده‌ها و درزهای انبساط با استفاده از قیر پلیمر از جمله عملیات اجرایی صورت گرفته در پروژه است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گناوه یادآورشد:  در زمان عملیات بازسازی این پل، مسیر جایگزین بعد از آرامگاه سیدرضا به صورت جاده دسترسی تا دوربرگردان محمد صالحی به سمت میدان بسیج با نصب تابلو درنظر گرفته شد.

                                                                                                       پل کمربندی ورودی گناوه بازگشایی شد

وی بیان کرد:  احداث یک پل جدید در جوار این پل قدیمی پیش بینی و اکنون مناقصه و پیمانکار آن مشخص شده است و مراحل گمانه زنی توسط آزمایشگاه مکانیک خاک در دست اجرا است.

پل کمربندی قدیم گناوه که به پل سیدرضا معروف است  قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد، در مدخل ورودی این شهرستان از سمت جاده حرم به حرم، محل عبور مسافران و گردشگران از سمت شهرستان دیلم و استان خوزستان در شمال به شهرهای جنوبی استان بوشهر واقع است.                

 این پل یکی از راه‌های دسترسی مردم شهرستان به  آرامگاه مرحوم سید رضا و قبرستان جدید گناوه است که در روزهای آخر هفته دارای حجم ترافیکی بسیار شدیدی می‌شود و به علت عرض کم، تردد دو وسیله نقلیه به طور همزمان  روی آن امکان پذیر نیست.

پل  فلزی کمربندی قدیم گناوه روی “دره گپ” یکی از خطرناک ترین رود های فصلی احداث شده است و  در فصل زمستان با طغیان رودخانه های بالادست، بیشتر مواقع دچار آبگرفتکی می شود و مسیر خودروها را مسدود می کند.