پیشرفت ۸.۵ درصدی راه‌آهن بوشهر- شیراز/ لزوم تامین منابع مالی
پیشرفت ۸.۵ درصدی راه‌آهن بوشهر- شیراز/ لزوم تامین منابع مالی

بوشهر- استاندار بوشهر با اشاره به پیشرفت ۸.۵ درصدی اجرای راه‌آهن بوشهر طی ۱۴ سال گذشته گفت: پروژه راه‌آهن بوشهر- شیراز با روند فعلی تکمیل نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با تبریک دهه مبارک فجر و سالروز ورود امام به میهن اسلامی به مردم استان بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر امسال ۴۱۵ پروژه آماده بهره‌برداری شده که طی دهه فجر در شهرستان‌های مختلف افتتاح می‌شوند.
وی اعتبارات پروژه‌های افتتاحی را ۲۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد و اضافه کرد: طی دهه فجر ۶۵ پروژه نیز در استان بوشهر آغاز خواهد شد.
استاندار بوشهر در مورد مهمترین پروژه‌های افتتاحی بیان کرد: در حوزه آب‌شیرین‌کن‌ها کارهای خوبی صورت گرفته و در حوزه آبیاری و طرح نخلستان نیز اقدامات خوبی صورت گرفته که شاهد افتتاح بخشی از پروژه‌ها خواهیم بود.
وی در مورد وضعیت راه‌آهن بوشهر – شیراز نیز گفت: دو پیمانکار در استان بوشهر و استان فارس مشغول به کار هستند. پیمانکار بخش راه‌آهن در استان بوشهر طلبکار است و کار خود را محدود کرده است. باید اقداماتی صورت بگیرد که پروژه از وضعیت فعلی خارج شود.
محمدی‌زاده افزود: در استان بوشهر ۲۰۰ میلیون دلار و در استان فارس نیز ۲۰۰ میلیون دلار تهاتر نفت در نظر گرفته شده است که ساز و کار طولانی دارد و تلاش داریم که پروژه از وضعیت فعلی خارج شود.
وی ادامه داد: این پروژه طی ۱۴ سال گذشته فقط ۸.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با این روند تکمیل نمی‌شود و باید با تخصیص اعتبارات مورد نیاز مشکل پروژه به صورت ریشه‌ای حل شود.