پیشکسوت عرصه موسیقی استان بوشهر درگذشت
پیشکسوت عرصه موسیقی استان بوشهر درگذشت

گناوه – ایرنا – استاد ” فرشاد فرید ” هنرمند پیشکسوت موسیقی استان بوشهر از اهالی شهرستان دیلم پس از یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایرنا، زنده یاد فرید، نوازنده نی، ویلون ،مدرس آواز و موسیقی بود که سال ها در دیلم ، گناوه و استان خوزستان به هنرجویانش موسیقی می آموخت و عمرخود را در مسیر توسعه هنر سرزمین خود صرف کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم در پیامی با عرض تسلیت درگذشت هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی، استاد زنده یاد هاشم فرید به همسر، فرزندان و جامعه هنری این شهرستان گفت: خدمات خالصانه، پای بندی اخلاق، دلسوزی و مردم داری از خصوصیات بارز مرحوم  هاشم فرید در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان دیلم بود و سال ها برای رشد و ارتقای  رشته موسیقی  گام برداشت. 

زهره محنایی اظهارداشت: باز هم ارغوان هستی در تلالویی از مشیت های خداوندی نغمه ای غمگنانه سرداد و از هجرت هنرمند بزرگی همچون پیشکسوت فرهنگی هنری استاد هاشم فرید و مدرس ساز و چیره دست ویلون و نی از عالم خاک به افلاک خبر داد.
وی در ادامه این پیام آورد: دانش گسترده، بینش عمیق و منش انسانی در کنار پنجه توانا و نوای دلنشین سازهای ویلون و نی با تربیت چندین نسل، جمع دلدادگان به استاد را در طول یک عمر فعالیت هنری افزود و فقدان ایشان  همه دوستان، شاگردان و ارادتمندان او را به سوگ نشاند.
محنایی بیان کرد:  بی‌شک تاثیر زنده یاد استاد هاشم فرید در عرصه موسیقی انکارناپذیر است و نوای ویلون و نی او هرگز از ذهن پاک نمی‌شود.

استاد فرشاد فری  پس از یک دوره بیماری در سن ۷۵ سالگی رخ در نقاب کشبد و پیکرش عصر امروز (شنبه) با حضور گسترده مردم و جامعه هنری تشییع و در آرامستان شهرستان دیلم به خاک سپرده شد.