ژاپن یکه تاز در صدر جدول/ سقوط آزاد تیم ملی ایران در جهان
ژاپن یکه تاز در صدر جدول/ سقوط آزاد تیم ملی ایران در جهان

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان هفته اول رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، تیم برزیل موفق به شکست آمریکا شد تا اولین باخت این تیم رقم بخورد. تیم برزیل در این مسابقه در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۲۱ پیروز شد و تیم […]

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان هفته اول رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، تیم برزیل موفق به شکست آمریکا شد تا اولین باخت این تیم رقم بخورد. تیم برزیل در این مسابقه در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۲۱ پیروز شد و تیم آمریکا تنها توانست ست دوم را ۲۵ بر ۲۱ پیروز شود.
همچنین بامداد امروز دیدار دو تیم آلمان و کانادا پیگیری شد که این بازی هم با برتری آلمان به پایان رسید تا ژرمن ها نخستین برد خود در این رقابت‌ها را ثبت کنند. آلمان با نتیجه ۳ بر ۱ موفق به شکست کانادا شد.
در پایان رقابت‌های هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال هیچ تیمی بدون برد به کارش پایان نداد.
پس از شکست آمریکا تیم ژاپن توانست مقتدرانه با کسب چهار برد از چهار بازی، در صدر جدول رده‌بندی قرار بگیرد تا به عنوان تیم بدون شکست این رقابت‌ها شناخته شود.
در ادامه تیم‌های آمریکا، آرژانتین، اسلوونی و برزیل نیز همه با ۹ امتیاز به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار گرفتند.
ملی پوشان ایران در هفته نخست رقابت‌ها تنها یک پیروزی مقابل چین به نام خود ثبت کردند؛ شکست برابر ژاپن، لهستان و اسلوونی آن‌ها را در جایگاه یازدهم جدول قرار داد.
پس از هفته نخست رقابت‌ها، همچنان تیم ملی والیبال لهستان با امتیاز ۳۷۸.۷۵ در صدر رنکینگ جهانی قرار دارد. برزیل با دو پله صعود در رده‌بندی جهان و کسب ۳۵۷.۳۱ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد.
تیم ملی والیبال کشورمان هم که در لیگ ملت‌های والیبال نمایش ضعیفی داشت، با سه شکست و تنها یک پیروزی، در رنکینگ جهانی هم یک پله سقوط کرد.
جدول لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ در پایان هفته نخست به قرار زیر است:
۱- ژاپن ۴ برد و ۱۲ امتیاز۲- آمریکا سه برد و ۹ امتیاز۳- آرژانتین سه برد و ۹ امتیاز۴- اسلوونی سه برد و ۹ امتیاز۵- برزیل سه برد و ۹ امتیاز۶- لهستان دو برد و ۷ امتیاز۷- هلند دو برد و ۷ امتیاز۸- صربستان دو برد و ۶ امتیاز۹- ایتالیا دو برد و ۶ امتیاز۱۰- بلغارستان یک برد و ۵ امتیاز۱۱- ایران یک برد و ۴ امتیاز۱۲- فرانسه یک برد و ۳ امتیاز۱۳- کوبا یک برد و ۳ امتیاز۱۴- آلمان یک برد و ۳ امتیاز۱۵- کانادا یک برد و دو امتیاز۱۶- چین یک برد و دو امتیاز
هفته دوم لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ گروه مردان به میزبانی روتردام هلند و اورلئان در فرانسه از ۲۰ تا ۲۵ ژوئن (۳۰ خرداد تا ۴ تیرماه) برگزار خواهد شد که مردان والیبال ایران در روتردام با تیم‌های آلمان، ایتالیا، آمریکا و هلند روبرو خواهند شد.