کارزار بیماریابی مهاجرین آغاز شد/ پایش ۶۰۰۰ نفر در استان بوشهر
کارزار بیماریابی مهاجرین آغاز شد/ پایش ۶۰۰۰ نفر در استان بوشهر

بوشهر- سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: شش هزار نفر در استان بوشهر در قالب کارزار بیماریابی سل و اچ. آی.وی در جمعیت مهاجرین پایش می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم برجویی‌فرد عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارزار بیماریابی سل و اچ. آی.وی در جمعیت مهاجرین (مجاز و غیرمجاز) و ایرانیان در تماس با مهاجرین، باهدف تقویت شناسایی موارد آلوده به اچ. آی.وی و بیماران دارای علائم سل آغاز به کار کرد.
وی با بیان اینکه این برنامه با همکاری شبکه‌های بهداشت و درمان در اسفندماه سال جاری به مدت یک ماه اجرا می‌شود افزود: جمعیت مورد انتظار از گروه هدف در این کارزار در استان بوشهر شش هزار نفر است.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تأمین کیت تشخیص سریع اچ. آی.وی و لوازم جانبی برای اجرای این طرح خاطرنشان کرد: این برنامه با حمایت مالی کمیساریای عالی پناهندگان انجام می‌شود.
وی بیان کرد: تیم‌های بیمار یاب آموزش‌دیده، با مراجعه به محل سکونت و محل کار مهاجرین با رعایت دستورالعمل‌ها، این خدمت را به گروه‌های هدف ارائه می‌دهند؛ همچنین مراکز خدمات جامع سلامت نیز در کنار تیم‌های اشاره‌شده این خدمات را به‌صورت محرمانه و رایگان انجام می‌دهند.
برجویی‌فرد خاطرنشان کرد: در صورت شناسایی موارد مشکوک به ابتلاء به بیماری‌های سل و اچ. آی.وی اقدامات تشخیصی تکمیلی به‌صورت رایگان انجام خواهد شد و پس از تائید قطعی، بیمار، تحت درمان رایگان قرار می‌گیرد و همچنین مراقبت و بررسی اطرافیان وی نیز انجام خواهد گرفت.