کار باشگاه استقلال شرم آور است/ مطمئنم برنده دادگاه CAS هستم
کار باشگاه استقلال شرم آور است/ مطمئنم برنده دادگاه CAS هستم

به گزارش خبرنگار مهر، لئاندرو پادوانی مدافع سابق و برزیلی استقلال بعد از آسیب دیدگی در ایران و مصدومیت نخاع، ویلچرنشین شد و برای ادامه درمان خود به برزیل رفت. این مدافع باوجود آسیب دیدگی در استقلال، بارها مدعی شد که باشگاه ایرانی به تعهداتش عمل نکرده است و برای دریافت مطالباتش و همینطور غرامت […]

به گزارش خبرنگار مهر، لئاندرو پادوانی مدافع سابق و برزیلی استقلال بعد از آسیب دیدگی در ایران و مصدومیت نخاع، ویلچرنشین شد و برای ادامه درمان خود به برزیل رفت. این مدافع باوجود آسیب دیدگی در استقلال، بارها مدعی شد که باشگاه ایرانی به تعهداتش عمل نکرده است و برای دریافت مطالباتش و همینطور غرامت درمانی به فیفا و دادگاه عالی ورزش شکایت کرد.
گفته می‌شود درخواست غرامت درمانی پادوانی ۹ میلیون دلار است و علاوه بر این، مبلغ ۱۱۰ هزار دلار هم برای مطالباتش درخواست کرده است. باشگاه استقلال در تازه‌ترین خبر اعلام کرد که رای دادگاه CAS در این پرونده، ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ مشخص می‌شود یعنی نزدیک به یک ماه دیگر.
خبرنگار مهر در این ارتباط به سراغ پادوانی رفت تا نظرش را درباره آخرین وضعیت پرونده جویا شود. این مدافع با گلایه از مدیران سابق و فعلی استقلال بابت بدقولی، آنها را به دروغگویی متهم کرد که تنها برای فرار از انتقادات، به دروغ وعده کمک به او می‌دهند.
وی همچنین به صحبت‌های «فابیو جانواریو» برای حل مشکل پادوانی واکنش نشان داد و گفت که تاکنون تماسی از این بازیکن برزیلی و یا استقلال دریافت نکرده است.
مشروح گفتگوی پادوانی در ادامه می‌آید:
* خبرگزاری مهر – باشگاه استقلال دوشنبه شب اعلام کرد که رای دادگاه عالی ورزش در پرونده شکایت شما ۸ اپریل اعلام می‌شود. چقدر امیدوارید که این رای به سود شما باشد؟
لئاندرو پادوانی: منتظر رای هستم. این اولین موردی در فوتبال به این شکل است که در CAS در جریان است. بنابراین نمی دانم رای چه خواهد بود. من به پیروزی ام در CAS مطمئنم. استقلال باید آسیبی که به من رسیده است را جبران کند.
* آیا هنوز از نحوه برخورد باشگاه استقلال بعد از آسیب دیدگی ناراحت هستید؟
– فقط من ناراحت نیستم؛ تمام مردمی که مورد مرا پیگیری کرده اند باور نمی‌کنند که استقلال چنین کاری کرده است و حواسش به من نیست.
پادوانی بعد از مصدومیت در ایران
* آیا از باشگاه استقلال هیچکس برای حل این مشکل وساطت نکرد و تلاشی برای پرداخت مطالبات شما صورت نگرفت؟
– باشگاه استقلال متاسفانه من را رها کرده است. همه افرادی که در باشگاه کار می‌کردند و کار می‌کنند، در تلویزیون شبکه‌های اجتماعی می‌گویند به من کمک می‌کنند و این دروغ است زیرا هرگز با من تماس نمی‌گیرند. چند وقت پیش ویدئویی به دستم رسید که یکی از اعضای باشگاه در تلویزیون می‌گفت که به من کمک خواهد کرد. این هم دروغ بود. اینها را برای پاسخ به انتقاداتی که باشگاه برای کمک نکردن به من دارد می‌گویند چرا که همه ایران و فوتبالدوستان هیچ وقت اتفاقی که برای من افتاد را فراموش نمی‌کنند.
* «فابیو جانواریو» بازیکن برزیلی و سابق استقلال چندی پیش در ایران بود. او در مصاحبه‌ای گفت که می‌خواهد برای شما کاری کند و برای حل مشکل با باشگاه استقلال صحبت کند. آیا جانواریو کار خاصی انجام داد؟
– شخصاً فابیو را نمی‌شناسم و او هرگز با من تماس نگرفته است. مشکل همین است. همه درباره کمک کردن صحبت می‌کنند اما هیچکس مشکل را حل نمی‌کند.
* آیا به یاد می‌آورید که چه کسانی به شما قول کمک دادند؟
– تمام کسانی که با من در ایران صحبت کردند را به یاد می آورم. همه به من قول‌هایی دادند اما هیچکدام حتی یک حرکت کوچک برای کمک به من نکردند.
* گفته می‌شود احتمالاً استقلال در دادگاه CAS مبلغ ۱۱۰ هزار دلار برای پرداخت به شما محکوم خواهد شد. آیا این رقم را تایید می‌کنید یا بیشتر از این است؟
– این مبلغ تنها مربوط به دستمزد من است که پرداخت نشده بود.
* می‌دانیم که بعد از آسیب دیدگی هزینه‌های زیادی متحمل شده‌ای و این هزینه‌ها ادامه خواهد داشت. چقدر امیدواری که CAS برای پرداخت این هزینه‌ها هم به نفع شما رای بدهد؟
– همه کسانی که روی ویلچر زندگی می‌کنند مجبورند هزینه زیادی انجام بدهد؛ آزمایش، معاینه، فیزیوتراپی و … من با لباس تیم در زمین آسیب دیدم. همه دیدند که خدمات من در زمین چطور بوده است و امروز روی ویلچر هستم. کمک نکردن استقلال به من شرم آور است.