کار راحت ایران در مرحله گروهی جام ملت‌ها/ امارات هم صعود می‌کند
کار راحت ایران در مرحله گروهی جام ملت‌ها/ امارات هم صعود می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا با تیم‌های امارات، هنگ کنگ و فلسطین همگروه است. روزنامه «البیان» امارات به نقل از کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام کرد که ایران و امارات دو شانس اصلی صعود از این گروه هستند. بر اساس پیش بینی AFC، تیم ملی ایران […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا با تیم‌های امارات، هنگ کنگ و فلسطین همگروه است.
روزنامه «البیان» امارات به نقل از کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام کرد که ایران و امارات دو شانس اصلی صعود از این گروه هستند.
بر اساس پیش بینی AFC، تیم ملی ایران که سه بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شده و در سال ۲۰۱۹ هم تا مرحله نیمه نهایی پیش رفته بود، به عنوان نخستین تیم و صدرنشین راهی مرحله بعد می‌شود. همچنین تیم امارات بعد از ایران و با قرار گرفتن در رده دوم صعود خواهد کرد.

جام ملت‌های ۲۰۲۳ فوتبال آسیا ابتدا قرار بود به میزبانی کشور چین برگزار بشود که چینی‌ها چند ماه مانده تا شروع این رقابت‌ها از میزبانی انصراف دادند. در نهایت کشور قطر برای برگزاری مسابقات داوطلب شد و به همین دلیل جام ملت‌ها با تاخیر و اوایل سال ۲۰۲۴ برگزار می‌شود.
این مسابقات در ۶ گروه ۴ تیمی برگزار می‌شود که دو تیم اول هر گروه در کنار چهار تیم برتر رده سوم به مرحله حذفی می‌روند.