کودکان و نوجوانان بوشهری در جشن میلاد حضرت زینب (س) تجلیل شد
کودکان و نوجوانان بوشهری در جشن میلاد حضرت زینب (س) تجلیل شد

بوشهر- ۲۰ نفر از کودکان و نوجوانان برگزیده مسابقه شفاهی قرآن، قرائت دعای فرج و شعرخوانی مذهبی در جشن میلاد حضرت زینب‌کبری(س) بود در بوشهر تجلیل شدند.

به گزارش مهر، جشن میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار سه‌شنبه‌شب از سوی کانون فرهنگی انقلابیون جوان و پایگاه مقاومت بسیج شهید شهرام مجاهدی محله امام خمینی (ره) در صحن شبستان مسجد امیرالمؤمنین (ع) بوشهر برگزار شد.
در این مراسم ۲۰ نفر از کودکان و نوجوانان در مسابقه شفاهی قرآن، قرائت دعای فرج و شعرخوانی مذهبی و افرادی که نامشان مزین به نام زینب‌کبری (س) بود در بوشهر تجلیل شدند.
یکی از کارشناسان دینی در این مراسم جشن، اظهار کرد: حضرت زینب کلام نافذش طاغوت شکنی و با خطبه‌اش دین خدا را یاری کرد و کاروان کربلا و مکتب نبوی، علوی، فاطمی و حسینی را مدافع بود.
حجت‌الاسلام سیداکبر سادات تصریح کرد: فاضله عالمه بنت امیرالمؤمنین امام علی (س) در قیام عاشورای حسینی با خطبه‌خوانی خود، نفاق جبهه کفار و ظلمت شب را به صبح روشن و به جنت‌رضوان مبدل ساخت و بهترین آموزه‌های طاغوت شکنی و دشمن‌ستیزی و اسلام‌خواهی را به آیندگان ارزانی بخشید.

حجت‌الاسلام سادات با بیان اینکه کرامت و شفاعت یکی از برترین هدایای آسمانی اهل‌بیت عصمت پیغمبر اسلام (ص) است، گفت: شهدای ما و رزمندگان انقلابی ما هم برای عزت ایران از جان خود گذشتند و با ایثار و سربلندی از دل میدان گذر کردند و موجب شدند که امروز ما در تمامی صحنه‌های ملی و مجاهدت به نصرت و پیروزی رسیدیم.
وی بیان گفت: دختر حیدر کرار حضرت زینب‌کبری (س) اعوجوبه زمان و قهرمان زمان و اسطوره جهان و تاج سر زمین و الگوی زنان دنیا بود و حرف و سکنات این بانوی مومنه در واقع حرف خدا و کلام قرآن است‌.

نورافشانی و برپایی نمایشگاه حماسه‌آفرینی شهدای مسجد امیرالمؤمنین (ع)، اجرای سرود حجت خدا با همخوانی گروه سرود منهاج، کرسی تلاوت احمدرضا آرامی باغملائی و مولودخوانی محمدرضا رازقی‌پور، ذاکر امام حسین (ع) در وصف مقام حضرت زینب‌کبری (س) با مجری‌گری حجت‌الاسلام احمدرضا یزدان‌پناه به‌عنوان بخشی دیگر از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی این مجلس جشن و سرور بود.