گرد و غبار از کشورهای همسایه وارد استان بوشهر می‌شود
گرد و غبار از کشورهای همسایه وارد استان بوشهر می‌شود

بوشهر- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به گرد و غبار در کشورهای همسایه، وقوع پدیده گرد و غبار در مناطق شمالی استان دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا فردا وزش بادهای شمالی بر روی دریا و سواحل مرکزی و جنوبی استان ادامه دارد و به سبب آن، دریا در این مدت در مناطق مرکزی و جنوبی مواج و متلاطم خواهد بود.
وی اضافه کرد: همچنین با توجه به گرد و غبار در کشورهای همسایه وقوع پدیده گرد و غبار در مناطق شمالی استان دور از انتظار نیست.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در نواحی جنوبی طی ساعاتی وزش باد و گرد و خاک، در برخی نقاط شمالی گردو غبار پیش بینی می‌شود.
وی افزود: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمال شرقی در ۱۰ تا ۳۰ گاهی ۳۴ کیلومتر در ساعت و در سواحل جنوبی گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت در بخش‌های مرکزی و جنوبی خلیج فارس با سرعت ۱۶ تا ۴۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
مساعدی ادامه داد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در مناطق مرکزی و جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی تا ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود.