گروه شکارچیان غیر مجاز در شهرستان گناوه دستگیر شدند
گروه شکارچیان غیر مجاز در شهرستان گناوه دستگیر شدند

بوشهر- مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از دستگیری یک گروه پنج نفره شکارچیان در آب بند مزین شهرستان گناوه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد قلی نژاد ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک گروه پنج نفری شکارچیان در آب بند مزین شهرستان گناوه دستگیر شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ضمن تشکر از همراهی و همکاری مقام قضائی شهر بندر ریگ برای برخورد با متخلفین زیست محیطی افزود: از همه شهروندان درخواست می‌شود میزبان خوبی برای مهمانان این روزهای استان که پرندگان مهاجر هستند، باشیم.
وی گفت: از همه دوستداران محیط زیست درخواست می‌شود هر گونه تخلف محیط زیستی را به مدیرتی حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز گفت: به دنبال سرد شدن هوا و بارندگی‌های اخیر پرندگان مهاجری از خانواده مرغابی‌ها، لک لک‌ها، فلامینگوها به استان بوشهر مهاجرت کنند که به دنبال آن برخی افراد سودجو در این بین اقدام به شکار آنان می‌کنند.
سیداحسان موسوی گفت: پیرو پایش گشت و کنترل مناطق برای جلوگیری از هر گونه تخلفات زیست محیطی و همچنین آنفولانزای فوق حاد پرندگان مأمورین یگان حفاظت محیط زیست حله در منطقه خور مزین تعداد پنج نفر شکارچی را در آب بند خور مزین برای شکار غیرمجاز پرندگان مشاهده کردند.
وی گفت: با توجه به تعداد زیاد شکارچیان و احتمال هر گونه درگیری ضمن هماهنگی با یگان مرکز استان گروه گشت سیار به منطقه اعزام که پس از برنامه ریزی لازم در اقدامی سریع و به موقع هر پنج نفر شکارچی را دستگیر شدند.
موسوی گفت: از شکارچیان یک قطعه پرنده اردک سیاه کاکل جنس ماده از گونه‌های حمایت شده و حفاظت شده به همراه یک قطعه خودتکا ماده به همراه پنج قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی از مدل‌های تک لول و دولول به همراه مقادیری فشنگ و تعدادی ماکت پرنده کشف و ضبط شد.
موسوی در ادامه گفت: پس از هماهنگی با مقام قضائی شهر بندر ریگ ضمن تشکیل پرونده متخلفین به مرجع قضائی برای رسیدگی معرفی شدند.