گفتگو با شمشیربازی که ۲۳۶ پله در رنکینگ جهانی صعود کرد
گفتگو با شمشیربازی که ۲۳۶ پله در رنکینگ جهانی صعود کرد

به گزارش خبرنگار مهر، تیم چهار نفره شمشیربازی اسلحه سابر ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و در مرحله یک چهارم نهایی انفرادی این رقابت‌ها دو نماینده داشت که یکی از آنها نیم زاهدی بود. بازیکن جوانی که در حضور علی پاکدامن و محمد رهبری تا این مرحله از مسابقات پیش رفت و جایگاه هشتم را […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم چهار نفره شمشیربازی اسلحه سابر ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و در مرحله یک چهارم نهایی انفرادی این رقابت‌ها دو نماینده داشت که یکی از آنها نیم زاهدی بود. بازیکن جوانی که در حضور علی پاکدامن و محمد رهبری تا این مرحله از مسابقات پیش رفت و جایگاه هشتم را به خود اختصاص داد و در بخش تیمی هم از مهره‌های تأثیرگذار تیم ایران در مدال برنز کسب شده بود.
این در حالی است که نیما زاهدی اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی آسیا را تجربه می‌کرد اما عملکردش در این رقابت‌ها به گونه‌ای بود که با صعودی قابل توجه در رنکینگ جهانی صاحب جایگاه ۶۴ جهان شد و اینگونه نشان داد که می‌تواند مهره‌های قابل اتکا برای میادین آتی باشد و خودش هم به نوعی روی این مهم تاکید دارد.
نیما زاهدی می‌گوید در مسابقات پیش روی قهرمانی جهان شانس کسب مدال است و این توانایی را دارد که یکی از سکوهای این رقابت‌ها را از ان خود کند. وی تاکید دارد عملکردی که در مسابقات قهرمانی آسیا و دو رقابت برابر «کیم» کره‌ای داشت این انگیزه و حس را به او داده است.
این ملی پوش شمشیر بازی در گفتگو با خبرنگار مهر به حضورش در مسابقات قهرمانی آسیا اشاره کرد و گفت: سطح مسابقات خیلی بالا بود. با این حال مصمم بودم نتیجه خوبی بگیرم. چون هم قرعه مناسبی داشتم و هم اینکه باید اعتمادی که مربیان بابت حضور در ترکیب اصلی به من داشتند را به نوعی پاسخ می‌دادم.
وی با یادآوری اینکه با تنها یک باخت از مرحله مقدماتی بخش انفرادی مسابقات قهرمانی آسیا، صعود کرد، افزود: در اولین دیدار بعد از مقدماتی مقابل «کیم» کره‌ای شکست خوردم. بعد از آن نمایندگان تایلند و قزاقستان را شکست دادم و به جمع هشت بازیکن برتر صعود کردم اما در این مرحله مجدد با «کیم» روبرو شدم و این بار هم باختم.
این ملی پوش شمشیربازی اسلحه سابر یادآور شد: این رقابت هم با حریف کره‌ای خیلی خوب بود. البته ابتدا ۶ به ۳ از او عقب بودم اما با برتری ۸ بر ۶ پیش رفتم اگرچه نتوانستم در نهایت بازی را به نفع خود جمع کنم و ۱۵ بر ۱۲ باختم. با قاطعیت می گویم این شکست به خاطر مسائل تکنیکی و برتری «کیم» نبود فقط تجربه این بازیکن کمک کرد تا برنده شوم.
زاهدی با اشاره به رقابت‌های بخش تیمی تأکید کرد: ترکیب تیم ملی تغییر کرده و من بازیکن تازه وارد این تیم به حساب می آیم. اولین بار هم بود که در رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت می‌کردم. همه تلاشم این بود که بتوانم کمک حال هم تیمی‌هایم باشم و خدا را شکر می‌کنم هر بار به میدان آمدم در روند نتیجه گیری تأثیرگذار بودم.

وی در این رابطه ادامه داد: در بخش تیمی تمام شرکت کنندگان به معنای واقعی برای مدال آمده بودند و به همین دلیل رقابت‌ها خیلی نزدیک دنبال شد. ما بازی با ژاپن را با کمترین اختلاف امتیاز واگذار کردیم و بعد از آن هنگ کنگ را شکست دادیم و سوم شدیم.
این ملی پوش شمشیر بازی اسلحه سابر با بیان اینکه عملکردش در مسابقات قهرمانی آسیا با کسب ۱۴ امتیاز همراه بود، گفت: قبل از این رقابت‌ها در رده ۳۰۰ جهان قرار داشتم اما به واسطه امتیازات جدیدی که به دست آوردم، به رده ۶۴ صعود کردم. ارتقا ۲۳۶ پله‌ای انگیزه‌های زیادی به من داده است. البته که کارم برای حفظ این جایگاه و بهبود آن سخت است اما حالا این انگیزه را دارم که اگر تا این رده بالا آمده ام، حتماً می‌توانم رده‌های بهتری را هم بگیرم. بنابراین نباید به آن قانع شوم.
زاهدی با اشاره به اینکه تیم ملی شمشیر بازی اسلحه سابر مسابقات قهرمانی جهان (تیرماه-قاهره مصر) و بعد از آن بازی‌های کشورهای اسلامی (مردادماه- قونیه ترکیه) را در پیش دارد، خاطرنشان کرد: از روز شنبه دور جدید تمریناتمان را برای مسابقات قهرمانی جهان آغاز می‌کنیم. برای مسابقات انگیزه بالایی دارم و خود را شانس مدال در آن می بی نم. می‌توانم بگویم این انگیزه و اراده لازم برای این موضوع را هم از این مسابقات قهرمانی آسیا و به ویژه رقابت‌هایی که با «کیم» داشتم، گرفتم.
وی در توضیح بیشتر این موضوع، گفت: قبل از اینکه با «کیم» رقابت کنم، فکر می‌کردم با اختلاف زیاد و مثلاً ۱۵ به ۳ مغلوب او می‌شوم. به هر حال او مدال‌های جهانی زیادی دارد و فعلاً هم رنکینگ اول جهان است به همین دلیل فکرش را هم نمی‌کردم بتوانم مقابل او امتیازی بگیرم. اما عملکردم خلاف تصورم بود و حتی در برخی از دقایق من از حریفم پیش هم افتادم. بنابراین به توانایی‌های خود بیشتر مطمئن شدم و اینکه با تجربه بالاتر می‌توانم نتایج بزرگ‌تری بگیرم.
این ملی پوش شمشیر بازی اسلحه سابر در پایان تأکید کرد: فعلاً تمرکزم بر مسابقات قهرمان جهان است و بعد از آن بازی‌های کشورهای اسلامی و کسب نتیجه در هر دو رویداد. امتیازی که از این دو رویداد می‌توانم برای ارتقای رنکینگ بگیرم، اهمیت زیادی برایم دارد. چرا که مصمم به کسب سهمیه برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس هستم و می‌خواهم این سهمیه را از طریق ورود به جمع ۱۶ بازیکن برتر رنکینگ جهانی بگیرم.