یادواره شهدا به دنبال عمق بخشی به فعالیت‌های تربیتی است
یادواره شهدا به دنبال عمق بخشی به فعالیت‌های تربیتی است

بوشهر- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت: از رهگذر برگزاری یادواره شهدا به دنبال عمق بخشی به فعالیت‌های تربیتی هستیم و این عمق بخشی از کف مدرسه تا خانواده‌ها ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی موحدی صبح یکشنبه در آئین اختتامیه اولین کنگره ۲۷ شهید دانش آموز و هشت شهید فرهنگی شهرستان دیر در دبیرستان جوادالائمه بردستان، با برشمردن انواع تجارت از دیدگاه آیات قرآن، اظهار داشت: شهدا از میان همه تجارت‌ها، تجارت نجات بخش با شرایطی که خداوند فرموده است را انتخاب کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: برای برگزاری اولین کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان، حدود ۵۸۲ یادواره شهدا در شهرستان‌ها برگزار کرده‌ایم.
وی بیان کرد: از رهگذر برگزاری یادواره شهدا به دنبال عمق بخشی به فعالیت‌های تربیتی هستیم و این عمق بخشی از کف مدرسه تا خانواده‌ها ادامه دارد.
موحدی خاطرنشان کرد: مصونیت بخشی معنوی و فکری به دانش آموزان مدارس از اهداف دیگر برگزاری یادواره شهدا است.

وی ادامه داد: بنای آموزش و پرورش استان بوشهر این است که ارزش‌های دینی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های شهدا با بازگشایی مدارس در مهرماه در سراسر استان دنبال شود.
موحدی گفت: سرود ارزشمند سلام فرمانده که در کشور فراگیر شده برای دشمن فرهنگی ما بسیار سخت و گران تمام شده است.
وی افزود: آموزش و پرورش استان بیش از پیش به دنبال اجرای چنین برنامه‌های فرهنگی است، البته به هیچ وجه از تقویت بنیه علمی دانش آموزان غافل نیستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تاکید کرد: بستر اصلی برای فعالیت‌های آموزشی و تربیتی فراهم کردن بستر تربیتی است که حاصل آن تربیت دانش آموز تراز انقلاب اسلامی است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیر گفت: همه شهیدان برجسته و شاخص بودند اما حقیقتاً در میان شهدا، شهدای دانش آموز حال و هوایی خاص و عجیب داشتند.
عبدالحسین جهانگیری افزود: این شهدا از کلاس و مدرسه و نیمکت خداحافظی و به میدان‌های جبهه رفتند و کلاس عاشقی بازکردند و آزمون جهاد دادند و کارنامه شهادت گرفتند.
وی با اشاره به انتخاب شهید طالب ابراهیمی به عنوان شهید شاخص امسال شهرستان دیر، ابراز کرد: معرفی این شهید عزیز در قالب ساخت نماهنگ و چاپ کتاب در دستور کار قرار دارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیر خاطرنشان کرد: همایش بزرگ نماهنگ سلام فرمانده با حضور هزار کودک و نوجوان در راستای معرفی امام زمان (عج) به نسل جدید در شهرستان دیر برگزار می‌شود.

در پایان از خانواده‌های معظم شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان دیر تجلیل شد.