۱۰ هزار پرس غذای نذری در دوراهک توزیع شد
۱۰ هزار پرس غذای نذری در دوراهک توزیع شد

بوشهر-به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان ۱۰ هزار پرس غذای نذری در شهر دوراهک و حومه در استان بوشهر پخت و توزیع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان و میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج)، روز چهارشنبه غذای نذری برای ۱۰ هزار نفر از عاشقان و دل سوختگان امام عصر در شهر دوراهک و حومه در استان بوشهر پخت و توزیع شد
پخت غذای نذری در روز نیمه شعبان یکی از سنت‌های دیرینه و حسنه‌ای است که از گذشته بسیار دور تاکنون در شهر دوراهک شهرستان دیر ادامه داشته است
مسئول ستاد مراسم نیمه شعبان شهر دوراهک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: در این روز غذای ۱۰ هزار دلداده قائم آل محمد (عج)، با کمک و نذورات همه مردم پخت می‌شود.
حسن دوراهکی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ نفر نیرو در امر پخت غذای نذری مشارکت دارند، افزود: کار بسته‌بندی غذا از ساعت ۱۰ صبح روز نیمه شعبان آغاز و غذاها توسط خودروهایی که از قبل مشخص شده‌اند به مساجد و حسینیه‌های هر محله فرستاده شد.

دوراهکی گفت: نیمه شعبان تنها یک عید اسلامی نیست، بلکه آغاز حرکتی بزرگ در دین اسلام است که بواسطه آن اهداف الهی عملیاتی می‌شود و باید با استفاده از این فرصت زمینه شناخت ولی‌عصر (عج) و انتظار فرج فراهم و در این دهه موضوع مهدویت تبیین شود.
فرماندار دیر ضمن قدردانی از دست اندرکاران این برنامه معنوی گفت: برنامه معنوی و مذهبی پخت و توزیع غذای نذری در راستای علاقه مندی مردم به اهل بیت علیهم السلام بویژه امام زمان (عج) است.
یونس باربرز افزود: مردم ولایت مدار شهر دوراهک از سال‌های خیلی دور این سنت حسنه و حرکت پسندیده را اجرا کرده و علاقه مندی خود به امام زمان اثبات می‌کنند.