۱۲ ملوان در مسیر دریایی دبی – گناوه از خطر مرگ حتمی نجات یافتند
۱۲ ملوان در مسیر دریایی دبی – گناوه از خطر مرگ حتمی نجات یافتند

بوشهر- مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طی دو عملیات جداگانه و همزمان، ۱۲ ملوان از خطر غرق‌شدن و مرگ حتمی در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده اظهار کرد: در عملیات نخست یک فروند موتور لنج باری که با شش سرنشین از دبی به سمت بندر ریگ در حال حرکت بود به دلیل شکستگی سکان و شرایط نامساعد جوی غرق شد.
وی بیان کرد: در همین راستا پس از دریافت درخواست کمک خدمه موتورلنج توسط مرکز کنترل بندر دیر، بلافاصله شناور ناجی ۸ به موقعیت اعزام و موفق شد هر شش نفر سرنشین موتورلنج را از درون دریا نجات داده و به سلامت به بندر دیر منتقل کند.
ارجمندزاده افزود: اعلام اضطرار برای حادثه یاد شده ساعت چهار و ۳۰ دقیقه بود که پس از انجام عملیات نجات، سرنشینان شناور غرق شده ساعت پنج و ۵۰ دقیقه نجات پیدا و به ساحل منتقل شدند.
وی عنوان کرد: در عملیات دوم نیز بنا بر اطلاع مرکز کنترل لاور، یک فروند موتور لنج باری که با شش نفر خدمه در مسیر دبی به گناوه در حال حرکت بود به علت شرایط نامساعد جوی غرق شد و یک فروند موتور لنج صیادی خدمه این شناور را نجات داد.
وی ادامه داد: در ادامه عملیات نجات با هماهنگی انجام گرفته ناجی ۱۸ از بندر عامری اعزام و در فاصله ۴۰ مایلی بندر عامری نفرات نجات یافته را تحویل گرفته و به بندر عامری انتقال داد.
ارجمندزاده خاطرنشان کرد: در این عملیات ساعت اعلام اضطرار چهار بامداد بود که شناور ناجی پس از رسیدن به محل حادثه ساعت ۹ موفق به انتقال سرنشینان به ساحل شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: انجام دو عملیات جداگانه و همزمان برای نجات ۱۲ سرنشین حکایت از توان و آمادگی قابل توجه نیروهای امداد و نجات دریایی استان بوشهر برای مقابله با حوادث احتمالی است.
وی تاکید کرد: با هدف جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی، از دریانوردان انتظار است با رصد و پایش دقیق وضعیت دریایی از دریاروی در شرایط نامساعد به طور جد اجتناب کنند.