۲۰۰۰ واحد تولیدی راکد در استان‌ها احیا می‌شود
۲۰۰۰ واحد تولیدی راکد در استان‌ها احیا می‌شود

بوشهر- معاون وزیر صمت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایران از افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: حدود دو هزار واحد تولیدی راکد در استان‌ها احیا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی رسولیان ظهر یکشنبه در آئین معرفی رئیس جدید صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار داشت: برای سال ۱۴۰۱ احیا و افزایش ظرفیت ۳ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: برای ایجاد شفافیت در کارها و کاهش مراجعه حضوری متقاضیان، فرآیندهای واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی الکترونیکی شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در راستای تأمین موردنیاز صنایع و واحدهای صنعتی اقدامات مهمی انجام شده و صنایعی که نیاز به آب غیرشرب دارند از محل پساب فاضلاب ۴۰ میلیون مترمکعب تأمین‌شده و این روند رو به افزایش است.

رسولیان اضافه کرد: در استان بوشهر در عرصه استفاده از پساب فاضلاب برای تأمین آب مورد صنایع غیرشرب اقدامات مهمی انجام شده که به‌زودی عملیاتی می‌شود.

معاون وزیر صمت زیرساخت تأمین برق شهرک‌ها را مورداشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: امسال عملیات اجرایی ایجاد ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق با مشارکت بخش خصوصی و وزارت نیرو در شهرک‌های صنعتی آغازشده که تا یک سال آینده تکمیل می‌شود.

وی گفت: تفاهم‌نامه برای تأمین ۱۰ هزار مگاوات برق در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان‌ها با وزارت نیرو منعقد شده که تحقق این مهم کمک بزرگی به بخش صنعت و تولید است.

رسولیان تصریح کرد: برای حل مشکلات واحدهای تولید ضمن پرداخت تسهیلات بانکی اقدامات حمایتی در دستور کار قرار دارد و احیا واحدهای راکد و تقویت صنایع کم‌ظرفیت در اولویت است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ظرفیت استان بوشهر را در بخش صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را برشمرد و خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های مهمی در استان بوشهر در حوزه نفت وجود دارد که ایجاد شهرک‌های تخصصی زیر بخش صنایع پتروشیمی، نفت و گاز موردتوجه ویژه قرار دارد.

رسولیان خاطرنشان کرد: امسال برای ایجاد زیرساخت در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر ۲۰ میلیارد تومان پرداخت‌شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در این آئین ضمن معرفی مهدی صفوی به‌عنوان رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت از خدمات ۷.۵ ساله سید حسین حسینی در این پست قدردانی و به‌عنوان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر معرفی شد.