۲ تن از عاملان اصلی درگیری روستای مال قائد گناوه خود را به پلیس معرفی کردند
۲ تن از عاملان اصلی درگیری روستای مال قائد گناوه خود را به پلیس معرفی کردند

گناوه – ایرنا – فرمانده انتظامی گناوه گفت: ۲ نفر از عوامل اصلی درگیری در یک مغازه در روستای مال قاید این شهرستان خود را به پلیس معرفی کردند که با هماهنگی قضایی دستگیری سایر نفرات نیز در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز یکشنبه به نقل از سرهنگ حسین احمدی افزود: با وجود اینکه  فرد مورد تهاجم تاکنون شکایتی علیه ضاربان ارایه نکرده است، اما پلیس بلافاصله با تحقیقات انجام شده، هویت ضاربان را شناسایی و دستگیری آنها را به طور ویژه در دستور کار خود قرار داده است.

وی  در باره کلیپ منتشر شده با موضوع جولان چماق داران و بی حرمتی به لباس سادات و روحانیت که فروشنده مغازه روستای مال قاید است،  گفت: نزاع و درگیری بوقوع پیوسته بر اثر اختلافات قومی و قبیله‌ای جوانان دو طایفه شهرستان گناوه اتفاق افتاده است. 

وی اظهارداشت:  این درگیری در  ابتدا، بیرون از مغازه شروع شد که در ادامه  فرد مورد تهاجم به داخل مغازه پناه آورده بود و ضاربان با ورود، حرمت فروشنده که از سادات محل بوده را هم نگه نداشتند و با حمله به فرد پناه جو  موجب آزار این سید بزرگوار که در وسط طرفین درگیری قرار گرفته بود شدند و ایشان هیچ نقشی در این درگیری نداشته است.

 این مقام انتظامی افزود: هرچندکه ضاربین فی نفسه جزو اراذل و اوباش محسوب نشده اما عمل آنها مجرمانه و مستوجب مجازات قانونی است و پس از معرفی یا دستگیری، برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

فرمانده انتظامی گناوه بیان کرد: پلیس با کسانی که در فضای حقیقی و یا مجازی به هر نحوی باعث ایجاد نا امنی و یا احساس ناامنی برای شهروندان گرانقدر شوند، با اقتدار لازم و برابر قانون مقابله و برخورد خواهد کرد و حفظ امنیت مردم همچون گذشته سرلوحه وظایف ما خواهد بود.

روستای مال قاید از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه است.