۲ خوابگاه دانشجویی دخترانه بنیاد ۱۵ خرداد در بوشهر افتتاح شد
۲ خوابگاه دانشجویی دخترانه بنیاد ۱۵ خرداد در بوشهر افتتاح شد

بوشهر- دو خوابگاه دانشجویی دخترانه بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دانشگاه‌های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون عمرانی بنیاد ۱۵ خرداد کشور ظهر چهارشنبه در این آئین گفت: عملیات ساخت ۱۴ خوابگاه دختران دانشگاه‌های سطح کشور با ظرفیت سه هزار و ۹۶ نفر از سوی این بنیاد در سال ۱۳۹۵ آغاز شد که شامل پنج خوابگاه در مجموعه وزارت بهداشت و ۹ خوابگاه در مجموعه وزارت علوم بوده است.
طباطبایی ادامه داد: تا کنون عملیات اجرایی هشت خوابگاه به پایان رسیده که از این تعداد پنج خوابگاه شامل خوابگاه دانشگاه‌های علوم پزشکی نیشابور، دانشگاه شهرکرد، علوم پزشکی دامغان، سراسری سنندج و سراسری ارومیه به بهره برداری و افتتاح رسیده است.
وی بیان کرد: هم اکنون دو خوابگاه دیگر شامل دانشگاه خلیج فارس بوشهر و علوم پزشکی بوشهر با ظرفیت ۲۲۴ نفر و زیربنای ۹ هزار و ۷۰۰ مترمربع با هزینه بروز شده بالغ بر ۷۸ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری و افتتاح است.
معاون عمرانی بنیاد ۱۵ خرداد کشور عنوان کرد: این خوابگاه‌ها با بهره‌گیری از جدیدترین استانداردهای فنی طراحی و ساخت خوابگاهی از لحاظ طراحی سازه‌ای و معماری و همچنین طراحی فضاهای داخلی و سرانه‌های مربوط ساخته شده است.
وی تاکید کرد: این خوابگاه‌ها شامل امکاناتی مانند اتاق مطالعه، نمازخانه، اتاق تلویزیون، سالن‌های ورزشی و رایانه، آشپزخانه، بهداری، اتاق مهمان و سالن ملاقات برای رفاه و بهره‌برداری دانشجویان است.
توسعه زیرساخت‌های خوابگاهی
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: اسکان دانشجویان در دانشگاه‌ها همواره یکی از مشکلات پیش روی مدیران دانشگاه‌های کشور بوده است که امروز خوشحالیم در استان بوشهر با همکاری بنیاد ۱۵ خرداد گامی مهم برای بهبود وضعیت اسکان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و خلیج فارس بوشهر برداشته شده است.
حسن ملکی‌زاده افزود: در حوزه تکمیل خوابگاه‌های دانشجویان متأهل در استان یک طرح را در دست ساخت داریم که هم اکنون از نظر اعتبارات با مشکلاتی مواجه است و امیدواریم مسئولان ستاد بنیاد ۱۵ خرداد و دیگر مسئولان استانی همکاری کنند تا بتوانیم این طرح را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.
وی گفت: باید تلاش بکنیم تا از ظرفیت خیرین حوزه سلامت بیشتر استفاده کنیم تا با تکمیل طرح‌ها زمینه خدمت رسانی بیشتر در حوزه سلامت فراهم شود.
مدرسی رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر هم با بیان اینکه اگر در جامعه امروزی از اقتدار صحبت می‌کنیم باید توجه کنیم که علم از ارکان تحقق اقتدار برای هر سرزمینی است، افزود: هرکس به هر اندازه در رشد علمی کشور سهم داشته باشد چه در آموزش و چه در زمینه سازی و تجهیز اماکن آموزشی، در تحقق اقتدار برای کشور نقش آفرین بوده است.