۵۵ روستا در شهرستان دشتستان نیازمند بازنگری طرح هادی است
۵۵ روستا در شهرستان دشتستان نیازمند بازنگری طرح هادی است

بوشهر- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهرگفت: ۵۵ روستا در شهرستان دشتستان نیازمند بازنگری طرح هادی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا مقدم چهارشنبه شب در جمع دهیاران بخش شبانکاره که با حضور نماینده شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: علی رغم مقاوم سازی‌های خوبی که با همکاری بانک‌های استان و مسئولان محلی صورت گرفته و در این زمینه بالاتر از میانگین کشوری قرار داریم، اما باید مقاوم‌سازی‌های بیشتری صورت گیرد تا ایمن بمانیم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: امسال در استان بوشهر دو هزار و ۱۸۰ فقره تسهیلات مسکن ابلاغ شده که در بانک‌های عامل در حال پرداخت است.
وی گفت: این تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با سود ۵ درصد است که انتظار می‌رود بانک‌ها در بحث ضمانت‌های بانکی، ضمانت سفته زنجیره‌ای را بپذیرند تا بتوانیم حتی تسهیلات شناور استان‌های دیگر را نیز جذب کنیم و شاهد تحول خوبی در این حوزه باشیم.
وی بیان کرد: یک هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ امام (ره) به محرومان جهت ساخت واحدهای مسکونی ۶۰ متری پرداخت خواهیم کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر ادامه داد: همچنین برای افرادی که واحدهای مسکونی بیش از ۶۰ متری احداث می‌کنند بلاعوض‌های ۵ تا ۱۵ میلیون تومانی از محل حساب ۱۰۰ امام (ره) پرداخت می‌کنیم.
وی اضافه کرد: در این زمینه باید اطلاع رسانی قوی از سوی بخشداران و دهیاران به مردم صورت گیرد تا بتوانند با استفاده از این تسهیلات نسبت به ساخت واحدهای مسکونی مقاوم اقدام کنند.
وی بیان کرد: در بخش شبانکاره ۳۱۵ هزار مترمربع از محل اعتبارات قیر رایگان توسط بنیاد مسکن با همکاری دهیاران آسفالت اجرا شده است.
مقدم یادآور شد: به میزان اعتباری که نماینده مجلس از محل اعتبارات در اختیار ایشان برای اجرای پروژه‌های آسفالت کمک کند، بنیاد مسکن نیز تعهد خواهد داد دو برابر آن را از محل قیر رایگان اعتبار اختصاص دهد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر همچنین با اشاره به وقوع سیل و زلزله طی سال‌های اخیر، از نماینده دشتستان خواست از محل ردیف اعتبارات ملی جهت اجرای پروژه‌های حوادثی رایزنی‌های جدی انجام دهد.
وی گفت: تلاش خواهیم کرد تا با برنامه‌ریزی اصولی و تلاش‌های بی وقفه و ایجاد توازن منطقه‌ای جهت رفع نابرابری‌ها در توزیع امکانات عقب ماندگی‌های گذشته را در روستاها و شهرها جبران کنیم.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۵۵ روستا در شهرستان دشتستان نیازمند بازنگری طرح هادی هستند خاطر نشان کرد: همچنین ۳۰ روستا نیز در این زمینه وضعیت خوبی ندارند و علی‌رغم پیگیری‌های فراوان، اما ۳ سال است که جهت انجام مطالعات طرح هادی روستایی هیچ‌گونه اعتباری در اختیار بنیاد مسکن استان قرار نگرفته، که اخیراً در این زمینه جلسه‌ای با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان داشته‌ایم.