۶۵ درصد از میگوی ذخیره سازی شده در استان بوشهر بیمه شد
۶۵ درصد از میگوی ذخیره سازی شده در استان بوشهر بیمه شد

بوشهر- مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: تا به امروز بیش از ۶۵ درصد از میگوی ذخیره سازی شده تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، عقیل امینی عصر سه‌شنبه در بازدید از استخرهای پرورش میگوی بوشهر اظهار داشت: بیمه آبزیان پرورشی یکی از مهمترین ابزارها در جهت مدیریت مخاطرات فعالیت‌های بخش آبزی پروری و افزایش ضریب امنیت سرمایه گذاری محسوب می‌شود.
مدیرکل شیلات استان بوشهر با تأکید بر بیمه شدن مزارع پرورش میگو، افزود: باید همه راهکارهایی که می‌تواند منجر به پیشگیری از بروز خسارت و بیماری در مزارع پرورش میگو شود را شناسایی کنیم.
امینی ادامه داد: قبل از شروع فصل پرورش میگو امسال کارگروه فنی میگو با حضور اتحادیه پرورش استان، اتحادیه تکثیر استان و مدیران اتحادیه سایت‌های میگوی استان تشکیل و بر نحوه اجرای بیمه مبادی تولید میگو از کارگاه‌های تکثیر بررسی گردید.
جبران خسارت پرورش دهندگان
وی اضافه کرد: سال گذشته ۲ میلیارد و ۵۳۳ میلیون لارو قطعه ذخیره سازی شده بود که از این میزان ۱۰۲ میلیون لارو تحت پوشش بیمه قرار گرفت که چیزی در حدود چهار درصد بوده است.
مدیرکل شیلات بوشهر افزود: امسال خوشبختانه با پیگیری و جلسات مختلف و همچنین با اجرایی شدن بیمه میگو از مبادی تولید، تا به امروز از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون لارو قطعه که ذخیره سازی شده است نزدیک به یک میلیارد و ۲۰۰ لارو قطعه یعنی بالای ۶۵ درصد زیر چتر حمایتی بیمه قرار گرفته است.
امینی، بیمه محصولات کشاورزی را حمایت خوبی برای تولیدکنندگان دانست و بیان کرد: بسته به نوع قرارداد صندوق بیمه خسارت وارده به پرورش دهندگان مانند هزینه معدوم سازی ناشی از بیماری‌ها و … را پرداخت می‌کند.