سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تاکید بر این که حضور بانوان می تواند بر محترم تر شدن فضای ورزشگاه آزادی تاثیر مثبت بگذارد گفت: اگر اتفاقی در ورزشگاه رخ بدهد مقصر خودمان هستیم.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های فوتبال استقلال تهران و پرسپولیس روز پنج‌شنبه ۲۳ آذر و از ساعت ۱۵ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت تا صد و دومین دیدار تاریخ خود را برگزار کنند. دیداری که معوقه هفته پنجم بیست و سومین دوره رقابت های لیگ برتر است.
گرامی داشتن یاد پیشکسوتان
یحیی گل محمدی در نشست خبری قبل از این بازی که ظهر امروز چهارشنبه در سالن کنفرانس سازمان لیگ فوتبال برگزار شد، گفت: قبل از صحبت در مورد دربی یاد همه پیشکسوتان را گرامی می داریم. پیشکسوتانی که سالها برای باشگاه پرسپولیس زحمت کشیدند و بارها در دربی به میدان رفتند.
یکی از شهرآوردهای مهم جهان
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به حساسیتی که این دیدار برای هر دو تیم خواهد داشت گفت: این بازی برای هواداران هر دو تیم حساس است و یکی از شهرآوردهای مهم جهان است. خوشحالم که در این شهرآورد شرکت می کنیم.
کدام تیم برنده می شود؟
تیمی که آمادگی بدنی و تمرکز خوبی داشته باشد بازی را خواهد برد. باید فرصت طلب باشیم و از موقعیت هایی که به دست می آوریم استفاده کنیم. هر دو تیم بازیکنان و مربیان خوبی دارند که فکر می کنم همین امر کمک کند شاهد یک بازی زیبا و جذاب باشیم.
از دخترم خجالت کشیدم
گل محمدی در مورد وضعیتی که هواداران برای حضور در ورزشگاه آزادی دارند گفت: امیدوارم هوادارانی که در این هوای آلوده به ورزشگاه می آیند تا بازی را تماشا کنند لذت ببرند. همین جا می خواهم از مسوولان درخواست کنم فکری به حال هوای آلوده تهران کنند. صبح که دخترم را به مدرسه رساندم از روی او خجالت کشیدم. امیدوارم مسئولان حرف های ما را بشنوند و تصمیمات خوب بگیرند تا هوای تهران از این شرایط خارج شود.
اتفاق خاصی کنار زمین رخ نمی دهد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به پرسش یک خبرنگار که عنوان کرد با توجه به اتفاقاتی که در کنار زمین دیدارهای گذشته استقلال رخ داده به نظر می رسد در دیدار فردا هم حاشیه درست شود گفت: مطمئنم فردا اتفاق خاصی کنار زمین رخ نمی دهد. ذهنم را درگیر این مسائل نمی کنم و به فکر مسائل فنی هستم. با توجه به این که ورزشگاه هم پر از تماشاگر است بعید می دانم مشکلی پیش بیاید. امیدوارم بازی به سمت مسائل فنی برود و کسی وارد حاشیه نشود.
تصمیم گرفتند به ما دست ندهند!
وی در مورد اتفاقات دیدار گذشته و این که رابطه دوستانه خوبی بین دو تیم نبود و اعضای کادر فنی به هم دست ندادند گفت: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. در آن بازی هم تصمیم گرفتند که به ما دست ندهند اما ما احترام می گذاریم. با احترامی که من برای تیم استقلال قایل هست می دانم مشکلی به وجود نخواهد آمد. چیزی که همیشه در خاطره ها می ماند احترام گذاشتن و نگه داشتن حرمت همدیگر است.
تاثیر وجود کمک داور ویدئویی
سرمربی سرخپوشان پایتخت نقش وجود سیستم ویدئویی را تاثیرگذار دانست و گفت: امیدوارم سیستم ویدئویی در همه بازیها باشد. حساسیت در مورد مسائل داوری همیشه زیاد بوده. چه بهتر که دیدار روز پنجشنبه با تکنولوژی باشد. ما از این مساله استقبال می کنیم.
گوشزد نکات لازم به بازیکنان
گل محمدی از تذکر نکات فنی لازم به بازیکنانش خبر داد و گفت: ما همه مسائل فنی را به بازیکنان گوشزد کرده ایم. آنها از نظر قدی تیم خوبی هستند. اگر تمرکز کنیم و کرنرهای بی مورد به حریف ندهیم می توانیم نمایش خوبی داشته باشیم. امروز هم تمرین مهمی داریم که همه موارد فنی را مرور خواهیم کرد.
عالیشاه می تواند بازی کند
وی در مورد وضعیت کاپیتان اول این تیم برای دربی گفت: امید عالیشاه متاسفانه مصدومیت بدی را دچار شد که دو هفته مشکل داشت و نتوانست به تیم کمک کند اما از هفته قبل تمرین با تیم را شروع کرد و قطعا می تواند به تیم کمک کند. عالیشاه آمادگی خوبی دارد و می تواند در دربی برای ما به میدان برود.
با حضور بانوان احترام بیشتر است
گل محمدی در مورد حضور بانوان در این دیدار که برای نخستین بار است رقم می خورد گفت: خوشحالم از این که برای اولین بار بانوان برای تماشای دربی به ورزشگاه می آیند. هر کجا که بانوان حضور داشته اند احترام ها بیشتر بوده و فضای بهتری را در ورزشگاه شاهد بوده ایم. تصور می کنم فردا هم فضای محترمی در ورزشگاه آزادی وجود خواهد داشت.
برخی اوقات نمی شود جلوی شعارها را گرفت
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد شعارهایی که با وجود حضور بانوان در دیدارهای گذشته داده شده است گفت: همیشه دوست داریم در هر مسابقه ای احترام ها حفظ شود. این خواسته همه ماست که شعار و اتفاق بدی در ورزشگاه رخ نخواهد دهد اما برخی موارد نمی شود مقابل این مسایل ایستاد. امیدوارم دیگر این مشکلات وجود نداشته باشد.
بردن استقلال ۶ امتیاز دارد
یحیی گل محمدی تاثیر سه امتیاز این دیدار برای پرسپولیس را ۶ امتیاز عنوان کرد و گفت: استقلال رقیب مستقیم ماست در جدول و سه امتیاز این بازی می تواند ۶ امتیاز ارزش داشته است. امیدوارم بتوانیم سه امتیاز این دیدار را از آن خود کنیم تا موقعیت مان را در بالای جدول بهتر کنیم.
واکنش به صادر نشدن رای انضباطی استقلال
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد صادر نشدن رای انضباطی در مورد رعایت نکردن سقف قرارداد توسط باشگاه استقلال گفت: دوستانی که در کمیته انضباطی هستند باید در مورد این مسائل تصمیم بگیرند و ورود کنند تا قوانین اجرا شود. همه موظف به اجرای قانون هستند. نمی گویم ما تنها تیمی هستیم که سقف را رعایت کرده ایم چرا که تیم های دیگر هم هستند. اما مشخص است که چند تیم سقف را رعایت نکرده اند که باید در مورد آنها رای داده شود. تمایل دارم که در این کنفرانس در مورد مسایل فنی صحبت شود. باشگاه پیگیری حق و حقوق باشگاه خواهد بود و امیدوارم کمیته انضباطی هم وظایفش را انجام دهد.
پاسخ به پرسشی در مورد هاشمی نسب
یحیی گل محمدی در پاسخ به پرسشی که در مورد احتمال توهین هواداران پرسپولیس به مهدی هاشمی نسب مربی تیم فوتبال استقلال گفت: اگر در ورزشگاه اتفاقی رخ بدهد مقصر خودمان هستیم. امیدوارم همه ما بتوانیم به گونه ای رفتار کنیم که تماشاگران احترام بگذارند و اتفاق حاشیه ای رخ ندهد.

کد خبر ۵۹۶۵۶۳۵