بوشهر- امام جمعه بوشهر گفت: ایام عید استان بوشهر به ویژه مناطق ساحلی گردشگرپذیر است که ضمن توجه به مسائل اخلاقی و فرهنگی باید در حوزه رعایت عفاف و حجاب نیز برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای گرانقدر، انقلاب اسلامی را انقلاب اسلام‌خواهان و ملت ایران دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی دنبال پیشرفت و عدالت، تمام آمال و آرزوهای یک انسان الهی است که مسئولان باید بیش از این تلاش کنند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه ملت ایران پای انقلاب ایستاده است تصریح کرد: مردم ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف امتحان خود را برای حفاظت از انقلاب داده‌اند و با تمام وجود در خدمت انقلاب بودند و هستند و در مسیر هدایت‌های رهبری یک لحظه توقف نمی‌کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، با بیان اینکه راه انقلاب اسلامی با همراهی مردم عزیز ادامه دارد گفت: ان‌شاءالله انقلاب اسلامی به پیروزی نهایی که تحقق تمدن اسلامی است خواهید رسید و به دست صاحب اصلی آن مهدی موعود (عج) سپرده می‌شود.
امام جمعه بوشهر، با تأکید بر حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات ۱۱ اسفند خاطرنشان کرد: مردم با حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن و حضور پرشور و سراسر شعور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با دیگر دشمنان را ناامید خواهند کرد و شکوه عظمت مردم ایران به نمایش گذاشته می‌شود.
وی سیاست راهبردی دشمنان اسلام و ایران را دوری مردم از انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: عدم مشارکت مردم در صحنه‌های سرنوشت‌ساز از اهداف مهم دشمنان است و آنان دنبال این هستند که مردم را حذف کنند همانگونه که کالاهای اساسی، دارو و اعتبارات ارزی تحریم کردند اکنون دنبال حذف مردم از انقلاب اسلامی هستند.
صفایی بوشهری با بیان اینکه مردم در ۸ سال دفاع مقدس نشان دادند با جان مدافع انقلاب اسلامی هستند خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات ۱۱ اسفند حضوری حماسی خواهند داشت و به دشمن نشان می‌دهند که مردم هیچگاه انقلاب خود را تنها نخواهند گذاشت.
خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه دشمنان از جمله آمریکای جنایتکار، صهیونیست‌ها، انگلیس خائن دنبال این هستند که مردم از انقلاب جدا کنند اضافه کرد: مسیر ملت ایران مسیر امام راحل، رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهداست که توصیه می‌کنند در صحنه‌های دفاع از انقلاب حضور دائم داشته باشید و بار دیگر مردم مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان خواهند زد و با مشارکت بالای خود نشان می‌دهند همراه با انقلاب هستند و یک لحظه انقلاب را تنها نخواهند گذاشت.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با گرامیداشت روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و شهدای گرانقدر این نیروی ارزشمند گفت: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نماد قدرت ایران در منطقه است، پیشرفت‌های مختلف نیروی هوایی در تجهیزات، مدیریت ستاد، عملیات میدانی نشان می‌دهد که ارتش و نیروی هوایی ایران مایه عزت و افتخار و اقتدار در همه عرصه‌ها است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، از فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و کارکنان این نیرو و فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر و کارکنان این مجموعه قدردانی کرد.
کاندیداها اخلاق را رعایت کنند
امام جمعه بوشهر، در ادامه با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفند رقابت‌های کاندیداهای انتخاباتی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: رقابت کاندیداها امر طبیعی است ولی به این داوطلبان قانون‌مداری و اخلاق‌مداری انتخاباتی سفارش می‌شود.
وی با بیان اینکه یک کاندیدا باید قانون‌مند باشد گفت: کاندیداهای انتخابات مجلس باید طبق قانون عمل کنند اگر یک کاندیدا خلاف قانون عمل کرد شایستگی ندارد.
صفایی بوشهری مراعات اخلاق انتخاباتی را از دیگر ویژگی‌های کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی برشمرد و بیان کرد: کاندیداها باید از تخریب و تضعیف دیگر داوطلبان خودداری کند و مراعات اخلاق انتخاباتی یعنی به رقیب خود احترام بگذارد.
خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه بوشهر یک استان گردشگرپذیر است گفت: ایام عید استان بوشهر به ویژه مناطق ساحلی گردشگرپذیر است که ضمن توجه به مسائل اخلاقی و فرهنگی باید در حوزه رعایت عفاف و حجاب نیز برنامه‌ریزی لازم انجام شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، ساماندهی سواحل در امر رفاهی و فرهنگی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مسؤولان باید شرایطی فراهم کنند تا سواحل استان در ایام عید نوروز که همزمان با ماه مبارک رمضان است دچار آسیب فرهنگی نشود.
وی، همکاری گروه‌های مذهبی، هیئت‌های مذهبی، مساجد، گروه‌های جهادی، حوزه‌های علمیه، بسیج و سپاه در ساماندهی سواحل را مورد تأکید قرار داد و گفت: نوروز گذشته بسیار خوب عمل شد، ولی باید نوروز پیش‌رو قوی‌تر و با تجربه بیشتر، فضا به گونه‌ای فراهم شود که سواحل استان بوشهر دارای تمام شئون اسلامی و ایرانی باشد.

کد خبر ۶۰۱۹۱۷۸