بوشهر- امام جمعه بوشهر گفت: زیرساخت‌های رفاهی و فرهنگی برای پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی در نقاط مختلف استان بوشهر فراهم شود.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت روز شهید اظهار کرد: شهدا با نثار جان و هستی خود اقتدار آفریدند و پاسداری از خون پاک شهدا و تکریم خانواده معظم شهدا و جامعه ایثارگری یک وظیفه همگانی است و فضایی که شهدا در آن دفن شده‌اند باید نماد اقتدار و توجه اهمیت مردم به آن مکان باشد.
وی با گرامیداشت هفته زکات و منابع طبیعی بر توجه به گسترش درختکاری در راستای کاشت یک میلیارد درخت به فرمان مقام معظم رهبری در ۴ سال گفت: سهم استان بوشهر کاشت ۱۵ میلیون نهال با مشارکت همگانی در دستور کار قرار گرفته و در این راستا تلاش مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر درخور تحسین است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از حضور و مشارکت باشکوه مردم استان بوشهر در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند تصریح کرد: انتخابات ۱۱ اسفند با مشارکت پرشور مردم مایه قدرت ملی، اقتدار بین‌المللی و ایجاد توان بازدارندگی برای ایران اسلامی در مقابل هجمه‌های جهان استکبار شد.
خطیب نماز جمعه بوشهر گفت: دشمنان درصدد بودند با تحقق اهداف خود ادعا کنند مردم از انقلاب و نظام اسلامی فاصله گرفته‌اند ولی مردم با بصیر، انقلابی و وفادار نشان دادند که هیچگاه انقلاب اسلامی را تنها نمی‌گذارند و در مسیر انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل و هدایت‌های مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند و پاسدار خون شهدا و ارزش‌های انقلاب هستند.
مردم حافظ انقلاب هستند
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مردم فهیم و انقلابی در ۱۱ اسفند در فضای ملی و جغرافیای استان بوشهر این عظمت را خلق کردند افزود: مردم نشان دادند در ذیل هدایت‌های مقام معظم رهبری منظومه ولایت‌مداری تشکیل داده‌اند و از انقلاب اسلامی حفاظت و پاسداری می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: از همه کاندیداها که اخلاق و قانون انتخاباتی مراعات کردند تشکر می‌شود و از منتخبان تقاضا می‌شود برای رفع مشکلات جامعه و مردم تلاش وافر داشته باشند، این مردم عزیز، بزرگوار در کلان ایران و استان بوشهر وظیفه خودشان را انجام دادند الان می‌طلبد که منتخبان با همت بلند در خدمت نظام و مردم ایران اسلامی باشند.
صفایی بوشهری، با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری مطالب مهمی را بیان کردند افزود: معظم‌له به نمایندگان مجلس شورای اسلامی متذکر شدند که با وحدت و همدلی بدون تفرقه و ستیز ان‌شاءالله فضایی فراهم کنند و مجلسی رقم بزنند که مایه عزت ایران، اسلام باشد و مردم از این فضا و ظرفیت بهره‌مند شوند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان این ماه با عظمت را ماه ضیافت الهی، ماه سراسر لطف و محبت الهی دانست و خاطرنشان کرد: همه ماه‌های سال ماه الهی محسوب ولی ماه رمضان توجه ویژه‌ای به گروه‌های خاص خداوند و مؤمنان می‌شود.
وی با بیان اینکه ماه رمضان دارای یک حرمت و حریم است اضافه کرد: در این زمینه هم جامعه مراعات ماه مبارک رمضان و فضای جامعه نام و نشان و عطر ماه ضیافت الهی داشته باشد و هم مساجد، حسینیه‌ها، مراکز مذهبی، بقاع متبرکه، مجالس خانگی به دعا و قرائت قرآن و به همه امور فرهنگ اسلامی بپردازد.
لزوم توجه به مستمندان و فقرا
خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه در آستانه سال نو و نوروز بر توجه به نیازمندان تأکید کرد و افزود: توجه به مستمندان و فقرا در آستانه سال جدید و نوروز یک ضرورت است.
امام جمعه بوشهر، با قدردانی از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) در رسیدگی به مستمندان و مددجویان خاطرنشان کرد: امروز ۱۶۰ دست جهیزیه به خانواده مددجویان استان بوشهر با تلاش کمیته امداد استان بوشهر تحویل این عزیزان شد.
وی با تأکید بر توجه به زیرساخت‌های لازم رفاهی و فرهنگی برای پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی در نقاط مختلف استان بوشهر اضافه کرد: مسؤولان برای رفاه گردشگران و مسافران نوروزی در نقاط مختلف استان بوشهر امکانات لازم رفاهی فراهم کنند.
صفایی بوشهری، توجه به برنامه‌های فرهنگی در ایام تعطیلات نوروز را یک ضرورت دانست و بیان کرد: با توجه به تشکیل قرارگاه عفاف و حجاب در همه نقاط کمک و مشارکت همه آحاد از جمله مسئولان یک ضرورت است تا از بروز آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری شود.

کد خبر ۶۰۴۹۵۵۵