بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تأکید بر کنترل تورم و مدیریت مشکلات گرانی، گفت: رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اولویت مسؤولان در سال جدید باشد.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه بوشهر یک استان گردشگرپذیر به ویژه در ایام عید نوروز است گفت: ساماندهی سواحل در دستور کار قرار گرفته شود و مسئولان دستگاه‌های مرتبط در عرصه فرهنگ، قرارگاه عفاف و حجاب توجه ویژه‌ای در جلوگیری به ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.
وی با تأکید بر توجه به رفاه و آسایش مسافران و گردشگران در نقاط مختلف استان بوشهر اضافه کرد: تلاش مسئولان در عرصه‌های مختلف رفاهی، فرهنگی، اجتماعی به ویژه در سواحل مضاعف شود و شرایطی فراهم شود تا سواحل و محیط استان رمضانی و پر از فرهنگ قرآنی و اهل بیت علیه‌السلام باشد.
صفایی بوشهری، فرهنگ را جوهره نظام اسلامی دانست و تأکید کرد: از مسئولان و ۳۲ دستگاه عضو قرارگاه عفاف و حجاب استانی و شهرستانی تقاضا می‌شود موضوع فرهنگ اسلامی به عنوان یک رسالت اصلی را با جدیت دنبال کنند و همه هیئت‌های مذهبی، حوزه‌های علمیه، روحانیت و همه آحاد مردم کمک کنند، این کار به عزم عمومی نیاز دارد که فضای استان بوشهر پر از معنویت و اخلاق باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به وضعیت مردم فلسطین در ماه مبارک رمضان افزود: مردم فلسطین در غزه، بخش‌هایی از نوار باختری و رفح، در ماه مبارک رمضان با زبان روزه مقاومت می‌کنند، با اینکه اطعام و تغذیه آنان نگران کننده است ولی مقاومت می‌کنند.
وی بیان کرد: نیاز دارد که جامعه اسلامی، مردم مسلمان جهان و حتی آزادی‌خواهان آنها را فراموش نکنند و فریاد مرگ بر اسرائیل مدام فریاد بزنند و ندای مرگ بر آمریکا که حامی آن است هیچگاه فراموش نشود.
امام جمعه بوشهر اضافه کرد: تمام رسانه‌ها و همه کسانی که می‌توانند حرکت مقاومت زنده نگه بدارند و محکومیت آمریکا، اسرائیل غاصب و حامیان آنان بیان کنند لازم است مدام در این زمینه اقدام کنند.
صفایی بوشهری با اشاره به ویژگی‌های ماه مبارک رمضان این ماه با عظمت را ماه رحمت الهی و بخشش گناهان دانست و اظهار داشت: رمضان، ماه سرنوشت‌ساز برای انسان و دارای آثار و برکات مهم به ویژه در حوزه معرفتی و تربیتی است.
وی با بیان اینکه مردم‌داری جوهره اصلی حکمرانی اسلامی است اضافه کرد: مسئولان باید تمام تلاش خود را در حل مشکلات مردم و تحقق مطالبات آن به کار گیرند و درب اتاق مدیران باید بر روی مردم باز باشد.
لزوم رسیدگی به مطالبات و خواسته‌های مردم
امام جمعه بوشهر مردم‌داری را نصف عقلانیت مدیریتی دانست و خاطرنشان کرد: مسئولان در رسیدگی به مطالبات و خواسته‌های مردم از هیچ کوششی فروگذاری نکنند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از مردم و با مردم است و باید برای مردم باشد اضافه کرد: قابل توجیه نیست که یک مسئول درب اتاقش بر روی مردم مدام بسته باشد باید مدیران توجه ویژه‌ای برای حل مشکلات مردم داشته باشند.
امام جمعه بوشهر با تشکر و قدردانی از دست‌اندرکاران انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در ۱۱ اسفند خاطرنشان کرد: دشمنان در عرصه انتخابات درصدد بودند با ایجاد مشکلات امنیتی به این عرصه خدشه وارد کنند ولی با همت و تلاش دست‌اندرکاران انتخابات در همه بخش‌های اجرایی، نظارتی، بازرسی، امنیتی، انتظامی، استانداری، فرمانداری‌ها انتخابات در بهترین شرایط انجام شد که جای قدردانی دارد.
خطیب نماز جمعه بوشهر با تبریک به نمایندگان منتخب مردم در استان بوشهر گفت: از داوطلبان و کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی می‌شود، وحدت و همدلی، کنار هم بودن برای خدمت به مردم اصل است
وی با اشاره به وضعیت گرانی و گران‌فروشی و تورم گفت: برای حل مشکل گرانی و تورم در کشور باید تدبیر شود.
صفایی بوشهری، با بیان اینکه گرانی، گرانفروشی و تورم زندگی مردم را تلخ کرده است اضافه کرد: فشار اقتصادی چنان است که قدرت خانواده‌ها را کم کرده و توانایی خرید از اولیا گرفته است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با تأکید بر توجه ویژه مسئولان اقتصادی کشور و استان بوشهر برای کنترل تورم و مدیریت مشکلات گرانی کالاها و خدمات افزود: مسئولان به‌گونه‌ای مدیریت کنند که زندگی مردم دچار بحران و چالش اقتصادی نشود.
وی اظهار امیدواری کرد: سال جدید سال گشایش، رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشد، اما این مهم به همت دانشی و برنامه‌ریزی و مجاهدت عملی مسئولان نیاز دارد.
امام جمعه بوشهر ادامه داد: تقاضا و نگاه مردم به مسئولان است که ان‌شاءالله مشکلات اقتصادی به ویژه معیشتی برطرف شود.

کد خبر ۶۰۵۵۶۴۸