سرخابی‌ها با پیروزی در هفته بیست و یکم لیگ برتر رقابت نزدیک خود برای قهرمانی را دنبال کردند ضمن اینکه سپاهان هم توانست دومین پیروزی متوالی خود پس از چند هفته ناکامی را به دست بیاورد.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال کشور با برگزاری ۸ دیدار به پایان رسید که در مهمترین دیدارها، پرسپولیس موفق شد از سد پیکان عبور کند و استقلال هم مقابل هوادار به برتری یک بر صفر دست یافت.
به این ترتیب تیم فوتبال استقلال تهران با ۴۶ امتیاز سال ۱۴۰۲ را با صدرنشینی به پایان رساند و پرسپولیس هم با ۴۳ امتیاز در رده دوم قرار دارد. در انتهای جدول هم صنعت نفت و نساجی در منطقه سقوط حضور دارند.
صدرنشینی استقلال با بردهای اقتصادی
تیم‌های فوتبال هوادار و استقلال تهران در ورزشگاه پاس قوامین با قضاوت علی صفایی به مصاف هم رفتند که این دیدار یک بر صفر به سود آبی پوشان به پایان رسید. سهرابیان در این دیدار یکی از سریع ترین گل‌های تاریخ لیگ برتر را به ثمر رساند که از روی یک کرنر زودهنگام، مهدی مهدی پور با یک پاس کوتاه، جلالی را صاحب توپ کرد و این بازیکن هم با یک سانتر بلند، توپ را به سهرابیان رساند تا استقلال در ثانیه ۴۰ به گل برسد.
در ادامه بازی هم سد دفاعی استقلال همچون دیدارهای گذشته شکل گرفت تا به لطف یک پیروزی خفیف دیگر، شاگردان جواد نکونام سال ۱۴۰۲ را با ۳ امتیاز به پایان برسانند و شاگردان مسعود شجاعی هم با دو شکست به کار خود پایان دهند.

پرسپولیس سوار بر پیکان به تعطیلات رفت
تیم‌های فوتبال پرسپولیس و پیکان با قضاوت کوپال ناظمی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.
در دقیقه ۳۶ و در حالی که توپ در اختیار مهدی ترابی بود او به مسعود ریگی پاس داد و بازیکن پیکان در محوطه جریمه روی هافبک پرسپولیس مرتکب خطا شد و داور به سود پرسپولیس پنالتی اعلام کرد.
محمدحسین کنعانی زادگان پشت توپ قرار گرفت و گل اول را برای پرسپولیس به ثمر رساند.
بازیکنان پرسپولیس نیمه دوم را هم همانند نیمه اول هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۵۱ برای این تیم در نزدیکی محوطه جریمه پیکان ضربه آزاد شکل گرفت که در یک رفت و برگشت توپ به ترابی رسید و او آن را به سمت دروازه پیکان سانتر که با ضربه سر کنعانی زادگان همراه شد و گل دوم پرسپولیس در دقیقه ۵۲ به ثمر رسید.
پرسپولیس با کسب ۳ امتیاز این بازی ۴۳ امتیازی شد و همچنان در رده دوم قرار دارد و تیم پیکان هم ۲۰ امتیازی باقی ماند. پیکان در جدول رده بندی در جایگاه یازدهم قرار دارد.
دربی خوزستان برنده نداشت
تیم‌های فوتبال استقلال خوزستان و فولاد خوزستان در ورزشگاه غدیر اهواز و با قضاوت بیژن حیدری به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید تا عبدالله ویسی در نخستین دیداری که هدایت فولاد را برعهده گرفت برابر رقیب همشهری متوقف شود.
این یک امتیاز باعث شد شاگردان پورموسوی ۱۶ امتیازی شوند و با یک امتیاز بیشتر نسبت به نساجی رده پانزدهمی، سال را در رده چهاردهم به پایان برسانند اما همچنان یک امتیاز بیشتر تا منطقه سقوط فاصله ندارند. فولاد هم با ۲۰ امتیاز به کار خود در سال ۱۴۰۲ پایان داد و در رده دوازدهم قرار گرفت.

ذوب آهن همچنان در حسرت پیروزی
تیم‌های فوتبال مس رفسنجان و ذوب آهن اصفهان در ورزشگاه شهدای مس و با قضاوت روح الله شریفی به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی ۲ به ۲ به پایان رسید.
ذوب آهن در همان ۱۵ دقیقه ابتدایی این دیدار و به دنبال اشتباهات مدافعان مس با ۲ گل فریبرز گرامی (۴) و رامتین سلیمان زاده (۱۴- گل به خودی) از حریف خود پیش افتاد. اما جلال الدین علی محمدی (۴۱) و محمدمهدی محبی (۷۴) اجازه ندادند کار برای مس با شکست به پایان برسد تا شاگردان سعید دقیقی در تیم ذوب آهن ۹ هفته متوالی طعم پیروزی را نچشیده باشند.
در جدول رده بندی لیگ برتر، مس با ۲۵ امتیاز در رده دهم است و ذوب آهن هم با ۲۷ امتیاز در رده هشتم قرار دارد.

شاگردان مورایس انتقام بازی رفت راگرفتند
تیم‌های فوتبال سپاهان و گل گهر با قضاوت امیر سامان سلطانی در ورزشگاه نقش جهان رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی در پایان با پیروزی ۲ بر صفر شاگردان ژوزه مورایس در سپاهان به پایان رسید.
نیمه اول این بازی با وجود موقعیت‌هایی که هر دو تیم داشتند اما تنها یک بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد و در دقیقه ۶ و روی پاس فرشاد احمدزاده، رضا شکاری توانست گل اول را برای سپاهان به ثمر برساند.
در دقیقه ۶+ ۹۰ و در حالی که تنها دو دقیقه از ورود کاوه رضایی به بازی گذشته بود این بازیکن توانست گل دوم را برای سپاهان به ثمر برساند تا این دیدار با برتری سپاهان به پایان برسد.
سپاهان با این پیروزی ۳۷ امتیازی شد و گل گهر هم ۳۳ امتیازی باقی ماند. در جدول رده بندی سپاهان چهارم و گل گهر ششم است.
یک شکست دیگر برای نساجی
تیم‌های فوتبال آلومینیوم اراک و نساجی مازندران در ورزشگاه امام خمینی اراک و با قضات امیر ایار به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود آلومینیوم به پایان رسید.
تک گل این دیدار را امیر نوری (۴۴) برای آلومینیوم به ثمر رساند.
آلومینیوم با این پیروزی ۲۸ امتیازی شد و همچنین در رده هفتم جدول باقی ماند و نساجی مازندران هم با ۱۵ امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد و همچنان در کنار صنعت نفت، در منطقه سقوط است.

جدول لیگ برتر در پایان سال ۱۴۰۲

تراکتور با پیروزی برابر شمس آذر در رده سوم باقی ماند
تیم‌های فوتبال تراکتور تبریز و شمس آذر قزوین به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با برتری دو بر صفر تراکتور به پایان رسید.
قضاوت این بازی بر عهده مرتضی منصوریان و دیدار در زمین ورزشگاه سردار آزادگان قزوین برگزار شد. مهدی حسینی در دقیقه ۲۴ و رحمان جعفری در دقیقه ۵+ ۹۰ دو گل تراکتور را در این بازی به ثمر رساندند.
تراکتور با این پیروزی، ۳۸ امتیازی شد و در رده سوم جدول قرار گرفت و تیم شمس آذر نیز با ۲۵ امتیاز در رده نهم جدول باقی ماند.

کد خبر ۶۰۵۷۶۳۲