بوشهر- مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با اشاره به حمایت کم‌سابقه از ورزش استان، گفت: اماکن ورزشی استان بوشهر تجهیز می‌شوند.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، یاسر جمالی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی یک سال گذشته اقدامات گسترده‌ای به منظور حمایت از ورزشکاران و هیأت‌های ورزشی در استان بوشهر صورت گرفته و از گروه‌ها و تیم‌های مختلف ورزشی حمایت شده است.
وی بوشهر را مهد فوتبال و دارای استعدادهای فراوان در این رشته ورزشی دانست و بیان کرد: به منظور حمایت از استعدادهای ورزشی استان بوشهر در رشته‌های مختلف آماده هستیم و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر اضافه کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با وزارت ورزش، هزینه کامل شرکت تیم‌های پایه ورزشی استان بوشهر در مسابقات استانی تأمین می‌شود و این تیم‌ها به صورت رایگان در مسابقات شرکت می‌کنند.
اجرای طرح تجهیز ورزش استان بوشهر
وی با اشاره به اینکه شرکت تیم‌های پایه فوتبال استان بوشهر در مسابقات برای اولین بار رایگان شده است افزود: این اقدامات موجب رضایت‌مندی مردم و به ویژه فعالان ورزشی استان بوشهر شده است.
جمالی از پرداخت هزینه اعزام تیم‌ها و رفع نیازهای باشگاه‌ها خبر داد و اضافه کرد: میزان کمک‌های صورت گرفته با باشگاه‌های ورزشی استان بوشهر طی یک سال گذشته نسبت به قبل بی‌سابقه بوده است.
وی از اجرای طرح تجهیز ورزش استان بوشهر خبر داد و گفت: با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی نسبت به تقویت زیرساخت‌های ورزشی استان و توسعه اماکن ورزشی اقدام می‌شود.
اجرای طرح آمایش سرزمینی ورزش
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر از اجرای طرح آمایش سرزمینی ورزش خبر داد و اظهار کرد: در قالب این طرح همه انرژی‌ها، سرمایه‌ها و سازمان‌ها در حوزه ورزش هدایت می‌شود که به سمت اهداف تعیین شده ورزشی سوق یابد.
وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر سرمایه‌گذاری‌ها به سمت ورزش‌های دارای استعداد مثل فوتبال، وزنه‌برداری، قایق‌سواری و… می‌رود، افزود: ۳۳ مدرسه فوتبال باکیفیت در بوشهر داریم ولی در شهر فقط سه مدرسه فوتبال داریم.
جمالی ادامه داد: از تیم‌ها و باشگاه‌ها و نمایندگان ورزش استان در مسابقات کشوری به صورت ویژه حمایت می‌کنیم. به ورزشکارانی که در مسابقات آسیایی و جهانی مقام کسب کرده و یا شانس مدال دارند، به صورت ماهانه حقوق پرداخت می‌کنیم.

کد خبر ۶۰۸۰۹۸۸