بوشهر- در شرایطی که باشگاه‌های ورزشی استان بوشهر با مشکلات بزرگ و کوچک فراوانی مواجه هستند، خرید سهام باشگاه استقلال تهران توجیه منطقی و قانونی ندارد.

گناوه آنلاین؛

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: طی روزهای اخیر و به دنبال خرید سهام باشگاه استقلال تهران توسط هلدینگ خلیج فارس، اعتراضات گسترده‌ای در بین مردم و مسؤولان استان بوشهر در مورد این انتقال صورت گرفته است.
مردم استان بوشهر اعتقاد دارند که با توجه به حجم گسترده فعالیت‌های هلدینگ خلیج فارس در استان بوشهر، اگر قرار است این صنعت در عرصه ورزش سرمایه‌گذاری کند، بهتر است که سهم این استان و یا دیگر نقاط میزبان باشد.
ورزش استان بوشهر با مشکلات و چالش‌های فراوانی روبرو است و برخی از تیم‌های ورزشی این استان از داشتن کمترین امکانات نیز محروم هستند که باید برای رفع این نیازها تلاش شود.
در شرایطی که شرکت‌های بزرگ دنیا بیشترین توجه را به محیط پیرامونی و انجام تعهدات مسؤولیت‌های اجتماعی دارند، در ایران و به ویژه در استان بوشهر به این مسؤولیت‌ها به خوبی توجه نشده است.
حضور صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر موجب ورود آسیب‌های فراوان زیست‌محیطی به مناطق میزبان شده و چالش‌های سلامت و… را ایجاد کرده و انتظار می‌رود در مقابل این آسیب‌ها مردم از مواهب صنعت نیز بهره‌مند شوند.
ناسپاسی مهمان به میزبان
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بزرگترین صنایع نفتی و گازی در استان بوشهر استقرار دارند و رتبه اول درآمد سرانه در کشور را دارا است اما متأسفانه ورزش و فوتبال استان مورد بی مهری واقع شده است.
یاسر جمالی با بیان اینکه علی رغم نگاه ورزشی مدیرعامل منطقه ویژه پارس، ورزش استان همچنان از حق واقعی خود از این ثروت محروم است، گفت: مردم استان بوشهر میزبان شایسته‌ای برای شرکت‌های نفتی هستند اگر صنایع مستقر بنا بر حمایت از ورزش و تیم‌های فوتبالی دارند باید ابتدا از میزبانان خود حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ درصد از بازیکنان تیم ملی فوتبال کشور از ستارگان فوتبال بوشهر هستند، گفت: تا به امروز فوتبال استان به حق و حقوق خود نرسیده است؛ اما ما با همراهی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با جدیت در حال پیگیری حقوقی جهت احقاق حق ورزش استان هستیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر خاطر نشان کرد: ما مخالفتی با حمایت صنایع از هیچ تیم ورزشی نداریم اما اینکه ورزشکاران این استان مورد بی توجهی و بی مهری قرار بگیرند قابل پذیرش نیست.
این واگذاری غیرقانونی است
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واگذاری یکی از تیم‌های مطرح فوتبال کشور به هلدینگ خلیج فارس، این کار را خلاف قانون خواند.
ابراهیم رضایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به واگذاری یکی از تیم‌های مطرح فوتبال کشور به هلدینگ خلیج فارس اظهار کرد: بخش عمده شرکت‌ها و سرمایه‌های هلدینگ خلیج فارس در استان بوشهر قرار دارد.
وی اضافه کرد: این یک بی‌عدالتی بزرگ است که آلودگی‌ها، تخریب محیط زیست، ترافیک و دیگر مضرات این صنعت نصیب مردم استان بوشهر شود ولی حمایت مالی و پول و سودش برای دیگران باشد.
نماینده دشتستان افزود: این ظلم آشکار است که برخی مدارس و مراکز درمانی استان بوشهر در گرمای تابستان کولر ندارند و تیم‌های ورزشی ما از امکانات حداقلی محرومند ولی قرار است سرمایه هلدینگ خلیج فارس که متعلق به بازنشستگان است خرج یک تعداد سلبریتی پرخرج شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر اقدام هلدینگ خلیج فارس در خرید باشگاه پایتخت را غیرقانونی خواند و گفت: اگر قرار است تیم‌داری کنند چرا باید با پول مستضعفان و بازنشستگان باشد؟ از رئیس جمهور و دیگران درخواست داریم جلوی این کار را بگیرند.
انتظار می‌رود مسؤولان نظارت بیشتری در چنین مواردی داشته باشند و شاهد احقاق حقوق مردم میزبان و محیط پیرامونی صنایع باشیم تا در کنار آسیب‌هایی که به محیط و زندگی آنها وارد شده است، از مواهب آن نیز بهره‌مند شوند.

کد خبر ۶۰۸۶۰۳۰