کارشناس فوتبال با بیان اینکه نباید تیم قهرمان در این فصل را به رسمیت شناخت، گفت: با توجه به اتفاقات اخیر و مطرح شدن مسایل مربوط به فساد نباید قهرمان و تیم‌های سقوط کننده را به رسمیت نشناخت.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران به هفته‌های پایانی خود نزدیک می‌شود و در این بین دو تیم استقلال تهران و پرسپولیس به عنوان شانس اصلی قهرمانی در لیگ برتر محسوب می‌شوند و ۳ بازی باقی مانده برای هر دو تیم از حساسیت بالایی هم برای بازیکنان و هم برای هواداران این تیم برخوردار است.
مسعود اقبالی کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با شرایط فعلی فوتبال ایران اظهار داشت: با توجه به اتفاقات رخ داده دیگر تمایلی برای تماشای لیگ برتر ندارم؛ هیچ چیز سر جای خودش نیست و واقعاً شرایط اسفناکی به وجود آمده است. اکنون نمی‌توانیم بپذیریم که آیا قهرمانی تیم که این عنوان را به دست خواهد آورد، صحیح است یا خیر. حتی در تیم‌های پایین جدولی هم این موضوع صحیح نیست و دیگر نمی‌شود چیزی را باور کرد.
نهادهای نظارتی باید موشکافانه عمل کنند
او ادامه داد: شرایط فعلی فوتبال ایران عادی نیست و از این بابت ناراحتم، نهادهای نظارتی و ذی‌ربط باید موشکافانه به مسائل ورود کنند تا دست دلال‌ها و کسانی که غیرمرتبط با فوتبال هستند قطع شود. به نظرم باید لیگ برتر را در فصل جاری تعطیل اعلام کرد تا با بررسی دقیق‌تر از سال آینده فوتبال پاکی را در ایران شاهد باشیم.

دلال‌ها حاکم فوتبال ایران هستند
کارشناس فوتبال با بیان اینکه فسادهای اخیر وجه عمومی فوتبال ایران را در میادین بین‌المللی خراب خواهد کرد، گفت: مطمئناً اگر این موضوع بیشتر نمایان شود و زوایای دیگری از آن رونمایی شود، هم فیفا و هم کنفدراسیون فوتبال آسیا به آن ورود می‌کنند. متأسفانه دلال‌ها حاکم فوتبال ایران هستند و کسانی که در ورزش کشور و به خصوص فدراسیون فوتبال دارند باید هر چه سریع‌تر افرادی را که باعث ضرر به فوتبال و حیثیت کشور شده‌اند را بیرون کنند و از کسانی که واقعاً در این رشته تخصص دارند، استفاده شود.
برخی بازیکنان به دنبال تبانی بودند
اقبالی خاطرنشان کرد: فوتبال ایران هیچ بار مثبت فنی ندارد و امسال هم که شاهد رو شدن دست دلال‌ها بودیم، چرا باید به فوتبالی نگاه کنم که هیچ نکته فنی در آن دیده نمی‌شود؟ از نهادهای مرتبط تقاضا دارم تا زمانی که دیر نشده، به همه باشگاه‌ها ورود کنند و پرونده دلال‌ها در فوتبال ایران را ببندند. در لیگ امسال هم من چند بازی را تماشا کردم که کاملاً مشخص بود که بازیکنان و… به دنبال تبانی هستند و فوتبال طبیعی بازی نمی‌کنند؛ ما یا قانونی در این خصوص نداریم یا افرادی را نداریم که این قانون را درست اجرا کنند وگرنه مگر چند سال باید فساد و دلالی حاکم بر فوتبال یک کشور باشد؟
کارشناس فوتبال ادامه داد: اگر اشتباهی از فردی صورت می‌گیرد بدون هیچ بخششی با او برخورد شود تا درس عبرتی برای دیگران باشد. در روزهای اخیر اکثر رسانه‌ها خبر از رد و بدل شدن پول هنگفتی دادند و این موضوع وظیفه مدیران فدراسیون فوتبال را بیشتر خواهد کرد تا حواس خود را جمع کنند.

باید افراد متخصص وارد فوتبال ایران شوند
اقبالی در پاسخ به این سوال که اگر شما جای مدیران فدراسیون فوتبال بودید بابت مسائل رخ داده چه تدبیری می‌اندیشید، گفت: اول از همه باید با کمک دستگاه‌های مربوطه افرادی را که مرتکب تخلفی شده‌اند را شناسایی کرد و پس از آن باید این نفرات را با محرومیت‌های سنگین جریمه کرد. پس از آن باید در هر بخش و هر مسئولیتی فردی منتصب شود که در آن تخصص دارد نه اینکه هر فردی بر حسب رفاقت و… و. تصدی پستی را برعهده گیرد. پیش از این گفتم و الان هم می‌گویم نه قهرمانی و نه تیم‌هایی که به دسته پایین‌تر در لیگ امسال سقوط می‌کنند را نباید درست دانست.

کد خبر ۶۱۱۱۸۰۱