تیم فوتبال شمس آذر که دیدار سرنوشت‌ساز و حساسی با پرسپولیس دارد، در دیدار گذشته نشان داد در برخی پست‌ها ضعف دارد که همین امر شرایط را برای سرخپوشان فراهم می‌کند تا به خواسته‌شان برسند.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و شمس آذر در هفته بیست و نهم لیگ برتر باید روز سه شنبه ۸ خرداد رو در روی هم قرار گیرند. پرسپولیس با ۶۲ و شمس آذر با ۳۹ امتیاز به ترتیب در رده‌های اول و ششم جدول قرار دارند و پیروزی در این بازی بابت حفظ صدرنشینی برای سرخ‌پوشان بسیار حائز اهمیت است.
شمس آذر اولین فصل حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کند اما با وجود اینکه فصل جاری را با منفی ۳ امتیاز آغاز کرد توانست خیلی زود خود را از نیمه دوم جدول بالا بکشد و در پایان هفته بیست و هشتم با ۳۹ امتیاز در مکان ششم قرار دارد.
شمس آذر در هفته بیست و هشتم رو در روی صنعت نفت آبادان قرار گرفت و در حالی که دو بار از حریف خود پیش افتاد اما در پایان این بازی با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید تا شاگردان سعید دقیقی دو امتیاز مهم خارج از خانه را از دست بدهند.

نقطه قوتی در سمت چپ
دیدار شمس آذر و صنعت نفت نشان داد که بیشتر حملات شمس آذر از جناح چپ صورت گرفته جایی که در بازی با پرسپولیس دانیال اسماعیلی فر در سمت راست خط دفاعی و همچنین هافبک‌های سرخ‌پوشان باید با تمرکز و دقت بیشتری حرکت کنند. شمس آذری‌ها در مصاف با صنعت نفت هر دو گل خود را از سمت چپ به ثمر رساندند.
شوت‌های پرتعداد اما بی اثر
یکی دیگر از پِلَن های تیم سعید دقیقی برای رسیدن به گل در بازی با صنعت نفت، در دستور کار قرار دادن شوت‌های از راه دور بود که بازیکنان این تیم موفق نشدند از این طریق به گل دست یابند.
چهار پرسپولیسی علیه عمق دفاع
خط دفاعی شمس آذر در مصاف با صنعت نفت با آگاهی از نقطه قوت حریف اجازه نفوذ از عمق و پاس‌های در عمق را به بازیکنان آبادانی نداد. به همین خاطر نفتی‌ها نتوانستند موقعیتی را از این حربه ایجاد کنند اما در گوشه‌های راست و چپ فضای مناسبی برای شاگردان فراز کمالوند ایجاد می‌شد که با توجه به عملکرد خوب «اوستون ارونوف» و «عبدالکریم حسن» در سمت چپ و دانیال اسماعیلی فر و مهدی ترابی در سمت راست پرسپولیس که هر ۴ بازیکن سرعتی هستند، مسلماً خط دفاعی شمس آذر برابر سرخپوشان تهرانی کار راحتی نخواهد نداشت.
نقطه ضعف دروازه بان شمس آذر
نکته دیگری که بازیکنان پرسپولیس باید به آن توجه کنند، علیرضا جعفرپور دروازه بان شمس آذر است. این گلر ۲۲ ساله توانسته تا پایان هفته بیست و هشتم ۱۰ کلین شیت داشته باشد و در مهار شوت‌های زمینی عملکرد بسیار خوبی دارد اما در بازی‌های اخیر و همچنین در مصاف با صنعت نفت هم در خروج‌ها و هم در ارسال‌های هوایی بسیار ضعیف عمل کرد.

در تصویر بالا تعلل و اشتباه بازیکنان خط دفاعی شمس آذر و عدم پوشش پشت دروازه بان خودی و در ادامه آن دفع ناقص جعفرپور این فرصت را به میثم تهی بازیکن صنعت نفت داد تا در غفلت بازیکنان به راحتی و با یک ضربه دروازه شمس آذر را باز کند.

در تصویر بالا با اینکه ۵ بازیکن شمس آذر در نزدیکی باکس ۱۸ قدم هستند اما بازیکن صنعت نفت که قد و قامت بلندی هم ندارد به راحتی موفق می‌شود با ضربه سر دروازه شمس آذر را تهدید کند که اگر واکنش خوب جعفرپور را همراه نداشت، این ضربه می‌توانست یک گل برای صنعت نفت به ارمغان آورد. ارسال از جناحین یکی از ضعف‌های تیم سعید دقیقی است.

در تصویر فوق عدم جای گیری مناسب خط دفاع شمس آذر این فرصت را به وینگر صنعت نفت داد تا از خلأ به وجود آمده از سمت چپ نهایت استفاده را ببرد و در مصافی تک به تک با جعفرپور قرار گیرد که این توپ هم با خوش شانسی شمس آذری‌ها تبدیل به گل نشد.

در دو تصویر بالا که منجر به گل تساوی برای صنعت نفت شد، باز هم جای گیری نامناسب خط دفاعی شمس آذر را نشان می‌دهد که به راحتی به تنها بازیکن صنعت نفت که در محوطه ۱۸ قدم حضور دارد این اجازه را می‌دهند تا به توپ ضربه بزند و عدم خروج به موقع جعفرپور باعث می‌شود تا توپ درون دروازه جای گیرد و بازی به تساوی کشیده شود.

کد خبر ۶۱۱۸۹۵۸