تیم ملی فوتبال ایران هر چند با کسب امتیازات کامل مرحله گروهی به عنوان صدرنشین راهی یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا شد اما نقطه ضعفی دارد که هر کارشناس و علاقمندی را نگران کرده است.

گناوه آنلاین؛

علیرضا اکبرپور در گفت و گو با خبرنگار مهر و در خصوص پیروزی دو بر یک ایران برابر امارات متحده عربی و صعود این تیم به مرحله بعد با صدرنشینی گفت: برخلاف دیدار برابر هنگ کنگ ملی پوشان ما نمایش بهتر و روانتری را از خود نشان دادند. این بار هم سرمربی تیم ملی تیمش را دستخوش تغییر کرده بود و چند جابه جایی در تیم صورت داده بود و این باعث شد تا تیم ما نسبت به دو دیدار گذشته شرایط بهتری داشته باشد و بازی قابل قبول تری را هم از خود ارائه دهد.
پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: شاید اگر کمک داور ویدئویی نبود اماراتی‌ها شکست بسیار سنگینی را متحمل می‌شدند اما سه گل ما به دلیل آفساید مورد قبول قرار نگرفت و ما توانستیم با برد دو بر یک به عنوان صدرنشین به مرحله بعد صعود کنیم.
وی در خصوص تقابل ایران و سوریه در مرحله حذفی دور بعد هم گفت: سوریه همانند امارات نمی‌تواند برای فوتبال ما دردسرساز باشد البته نباید این تیم را دست کم بگیریم چون بازی‌ها در مرحله حذفی است و یک اشتباه می‌تواند کار را برای ما سخت کند اما در سالهای متمادی بارها مقابل سوریه به میدان رفتیم و در اکثر مواقع برنده از زمین خارج شدیم.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: با توجه به فاصله زیاد تا دیدار برابر سوریه، کادر فنی تیم ملی می‌تواند تیم را با یک ریکاوری خوب و تمرینات منظم آماده این دیدار کند ضمن اینکه نیاز است تیم از لحاظ روحی و روانی هم آماده باشد تا بازیکنان ما با شرایط روحی خوب به مصاف سوریه بروند.
اکبرپور در خصوص گلزنی مهدی طارمی و انتقاداتی که نسبت به تغییر پست او می‌شد گفت: هماهنگی سردار و مهدی شب خوبی را برای فوتبال ما به وجود آورد. در خط حمله مهاجمانی داریم که در آسیا زبانزد هستند و همه تیم‌ها از مهاجمان ما می‌ترسند. طارمی در دو دیدار اول به دلیل تغییراتی که در نوع تاکتیکی تیم صورت گرفته بود از دروازه دور شده بود اما در این دیدار با چیدمانی که سرمربی تیم داشت او توانست به گل هم دست پیدا کند.
بازیکن سابق استقلال ادامه داد: طارمی یک بازیکن توانمند است که اعتقاد دارم در مراحل بعدی خصوصاً حذفی به کمک تیم ملی ما خواهد آمد و ما می‌توانیم همانطور که امارات مقابل ما حرفی برای گفتن نداشت و شکست خورد سوریه را هم شکست داده و به مرحله بالاتر صعود کنیم تا به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا بیشتر امیدوار شویم.
کارشناس فوتبال با انتقاد از اشتباهات دوباره خط دفاع تیم ملی گفت: متأسفانه باز هم دچار اشتباه شدیم. در بعضی مواقع به حریف فرصت دادیم و در گلی هم که اماراتی‌ها به ثمر رساندند خط دفاع ما دچار اشتباه شد و همین یک گل باعث شد تا امارات به مرحله بعد صعود کند. هر چه از زمان بازی‌ها می‌گذرد تیم‌ها سخت‌تر و مهاجمان خطرناک‌تر می‌شوند.

علیرضا اکبرپور در ادامه خاطرنشان کرد: در مرحله حذفی یک اشتباه می‌تواند برای ما گران تمام شده و باعث شود تا تیم ملی خیلی زود به تهران بازگردد. بنابراین نیاز است کادر فنی تیم ملی به جز تمرینات ویژه ای که برای خط دفاع برنامه ریزی می‌کند آنها را از لحاظ روحی و روانی هم آماده کند تا شاهد چنین اشتباهاتی نباشیم که اگر این اتفاق رخ دهد باید همچنان حسرت قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را با خود همراه داشته باشیم.
اکبرپور افزود: خط حمله ما فوق العاده زهردار است و می‌تواند هر خط دفاعی را به دردسر بیاندازد و باید امیدوار باشیم تا بتوانیم مقابل سوریه هم با ارائه یک بازی خوب به یک برد پرگل برسیم تا یک گام دیگر به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا نزدیک شویم.

کد خبر ۶۰۰۳۰۹۴