بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به دلایل شکست این تیم برابر قطر در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا گفت: کادر فنی تیم ملی قبل از بازی به دنبال فراهم کردن توجیه بهانه‌های شکست بود.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا با نتیجه ۳ بر ۲ از قطر شکست خورد و از راهیابی به دیدار نهایی باز ماند.
مرتضی کرمانی مقدم کارشناس فوتبال و بازیکن سابق تیم ملی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با عملکرد تیم ملی ایران و عدم راهیابی به دیدار نهایی گفت: تیم ملی ایران در دیدار با قطر عملکرد خوبی نداشت. نیمه دوم دیدار با ژاپن تنها نیمه‌ای بود که ما خوب بازی کردیم و باید با ترکیبی که برابر ژاپن به میدان رفتیم بازی با قطر را آغاز می‌کردیم. هرچند نمی‌توان در تصمیمات سرمربی تیم دخالت کرد اما معتقدم نباید به ترکیب برنده دست زد و آن را تغییر داد.

تغییرات موجب شکست تیم شد
وی در ادامه گفت: تغییرات مداومی که در تیم ملی اتفاق افتاد از جمله عوامل باخت تیم ملی بود. تیم ملی از ابتدای بازی‌ها تغییرات زیادی داشت و نتوانست به ترکیب ایده‌آلی برسد تا اینکه به مصاف ژاپن رفتیم و بهتر بود همان ترکیب ژاپن را حفظ می‌کردیم. تغییرات اثر منفی روی تیم داشت.
وی در خصوص تعویض‌های تیم ملی در دیدار با قطر افزود: در این بازی تعویض‌های اشتباهی انجام دادیم. اگر محمد محبی از ابتدا در ترکیب قرار می‌گرفت نتیجه بهتری می‌توانستیم بگیریم بهتر بود طارمی در نیمه دوم وارد زمین می‌شد. سرمربی باید شجاعت تصمیمات بزرگ را داشته باشد.
این کارشناس فوتبال در خصوص بازیکنان لژیونر شاغل در اروپا هم گفت: بازی در لیگ‌های اروپایی موجب شد برخی بازیکنان ما بیشتر از آنکه تلاش کنند بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند تلاش کردند مصدوم نشوند و ۱۰۰ درصد انرژی خود را به کار نگیرند.
حواشی پیش از بازی بهانه‌ای بود برای توجیه شکست
بازیکن سابق تیم ملی ایران در خصوص حواشی به وجود آمده در پیش از بازی در خصوص داور هم گفت: این صحبت‌هایی که قبل از بازی در خصوص داور مطرح شد بیشتر بهانه‌ای بود برای توجیه شکست. داور در این دیدار عملکرد خوبی داشت و این تیم ما بود که فوتبال خوبی ارائه نکرد.
وی در پایان ضمن ابراز تأسف از اینکه این فرصت تیم ملی برای کسب قهرمانی در جام ملت‌های آسیا از دست رفت گفت: متأسفم و با این باخت، خوشحالی را از مردم گرفتیم.

کد خبر ۶۰۱۸۱۹۴