بوشهر- مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور گفت: بانوان علاوه بر اینکه با انتخاب درست خود نقش مؤثری در تشکیل مجلس مقتدر دارند باید برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نیز ایفای نقش کنند.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، زینب اختری بعد از ظهر چهارشنبه در دومین کنگره بانوان تأثیر گذار استان بوشهر با اشاره به نقش مهم بانوان در پیروزی انقلاب و عرصه‌های مختلف نظام اسلامی اظهار داشت: معمار کبیر انقلاب با شناخت از ظرفیت‌ها و نگاه اسلامی و دینی از توانایی بانوان به خوبی در به ثمر رساندن انقلاب از این ظرفیت استفاده کردند.
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور افزود: زن مسلمان در همه عرصه‌ها پیشگام است و این غیرقابل انکار است.
وی گفت: آنچه از اصول و مبانی و اعتقادات اسلامی آموخته‌ایم اسلام زنان را در یک جایگاه انسان ساز قرار داده است و وجود این جایگاه در اعتقاد معمار کبیر انقلاب شکوهمند اسلامی باعث مباهات و افتخار است و باید زندگی در این جامعه و این نگاه به زن مسلمان را شکر گذار باشیم.
وی ادامه داد: در دوره‌های حساس تاریخی زنان نه فقط در عرصه خانواده بلکه در عرصه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و در عرصه‌های مختلف فعال بوده‌اند.
وی با اشاره به نقش مهم حضرت خدیجه (س) و حضرت زهرا (س) در تشکیل حکومت دینی اسلام و استمرار این حکومت گفت: حضرت خدیجه به عنوان نخستین بانوی مسلمان، یکی از بزرگترین اقتصاددانان زمان خود بودند.
وی ادامه داد: حضرت زهرا نخستین مدافع حریم ولایت بود و با شناخت کامل، جهاد تبیین را هم خود انجام داد و هم آن را به حضرت زینب (س) آموزش داد که تأثیر آن را به وضوح در صحنه کربلا دیده شد.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور بیان کرد: زنان استان بوشهر نیز در تاریخ این استان تأثیرگذار بوده‌اند و زنان «لرده» دشتستان این استان جز نخستین کسانی بودند که با استعمار مبارزه کردند و بوشهر مقاوم را رقم زدند و این مایه افتخار است.
وی ادامه داد: زنان نشان داده‌اند که در مهمترین مسائل اساسی کشور نقش آفرین هستند و ابعاد مختلفی برای این نقش می‌توان در نظر گرفت.
وی گفت: به برکت نظام مقدس اسلامی بستر و زمینه نقش آفرینی مؤثر بانوان فراهم شده است.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر این مهم تاکید دارند که زن مسلمان دارای هویت والایی است، گفت: زنان پشتیبان و پیشران جامعه در مسائل مهم کشور هستند و در گفتمان سازی و روایتگری اهداف و موفقیت‌های انقلاب اسلامی بسیار نقش برجسته ای دارند.
اختری با اشاره به فرمایش رهبری که «خود را برای اداره کشور آماده کنید» ادامه داد: زنان خط مقدم روایتگری در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند و باید برای رسیدن به این مهم دست به دست هم دهیم.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات یازدهم اسفند و نقش مهم بانوان ادامه داد: یکی از ابزارهایی که به پیشرفت کشور و شعار مردم سالاری که مورد تاکید امام راحل بوده و امروز رهبری بر آن تاکید دارند، کمک می‌کند، انتخابات است.
اختری بیان کرد: بانوان علاوه بر اینکه با انتخاب درست خود نقش مؤثری در تشکیل مجلس مقتدر دارند برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نیز باید ایفای نقش کنند.
وی گفت: امروز پرچم اقتدار و سرفرازی کشور به دست بانوان است و در تحقق اهداف انقلاب رسالت مهمی بر عهده دارند.

کد خبر ۶۰۳۴۱۷۴