بوشهر- امام جمعه عالیشهر گفت: انتخابات رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی است.

گناوه آنلاین؛

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد در خطبه‌های این هفته عالی‌شهر با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز میلاد حضرت ولی عصر امام زمان (عج) اظهار داشت: آیات زیادی در قرآن در رابطه با ظهور حضرت مهدی (عج) آمده است.
امام جمعه عالی‌شهر افزود: از جمله این آیات که خیلی روشن بیان می‌فرماید که حکومت جهانی امام زمان (عج) حتماً تشکیل خواهد شد آیه ۱۰۵ سوره انبیا است که می‌فرماید: «ما در کتاب آسمانی زبور بعد از کتاب تورات نوشتیم که بندگان شایسته وارث حکومت در کره زمین خواهند شد» که امام باقر علیه السلام می‌فرماید مراد از بندگان صالح یاران امام زمان است.
وی گفت: در سوره نور آیه ۵۵ می‌فرماید: «خداوند به کسانی از شما که ایمان آورده و عمل صالح انجام داده‌اید وعده داده که حتماً به آنها خلافت در کره زمین را عنایت فرماید.» و در آیه ۵ سوره قصص می‌فرماید: «ما اراده کرده‌ایم که به مستضعفان در زمین امامت و پیشوایی و حکومت را بدهیم» و در سوره صف آیه ۸ می‌فرماید «خداوند گرچه کافرین هم بدشان بیاید نور خودش را تمام می‌کند و آنها نمی‌توانند نور خدا را خاموش کنند» و ده‌ها آیه دیگر که حتمی بودن حکومت جهانی امام زمان را به ما گوشزد می‌کند.
وی ادامه داد: زمانی که آن حکومت تشکیل شود مهمترین اتفاقی که می‌افتد تغییر در انسان‌ها است که آنها را به تکامل می‌رساند اگرچه اتفاقات دیگری هم که مردم دوست دارند خواهد افتاد از جمله غنی شدن مردم از نظر مالی که دیگر فقیری پیدا نمی‌شود و سالم شدن مردم از نظر جسمی که بیماری‌ها رخت بر می‌بندد و امنیت کامل کره زمین را فرا می‌گیرد و محبت و مهربانی بین همه مردم کره زمین گسترده می‌شود و علم که تا آن روز فقط جز کوچکی از آن به دست مردم رسیده است به حدی می‌رسد که موجب تحیر می‌شود.
امام جمعه عالیشهر بیان کرد: مهمترین وظیفه ما در برابر امام زمان (عج) معرفت و شناخت آن حضرت است، اگر کسی آن حضرت را نشناسد اگرچه مجتهد باشد بی‌دین از دنیا می‌رود و جهنم جای او خواهد بود، شناخت شناسنامه‌ای مراد نیست بلکه معرفت به اینکه آن حضرت واجب طاعت است یعنی اطاعت از او بر همه جن و انس واجب است.
وی گفت: باید بدانیم که امروز امر مستقیم امام زمان (عج) نداریم بلکه اوامر آن حضرت توسط نایب ایشان ابلاغ می‌شود که باید همه ما اطاعت کنیم اگر نپذیریم یعنی امام را نپذیرفته‌ایم.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب، نایب امام زمان (عج)، در دیداری که با مردم آذربایجان شرقی داشتند، وظیفه کلی را برای همه ملت ایران بیان کردند که یکی نگاه به خود و دیگر نگاه به دشمن است، یعنی خودمان را ارزیابی کنیم، نقاط قوت و ضعف خود را بشناسیم.
حجت الاسلام حمیدی نژاد یادآور شد: وقتی که ما انقلاب کردیم اهدافی داشتیم که به بعضی از آنها رسیده‌ایم و به بعضی هنوز نرسیده‌ایم، ما توانستیم نظام استبدادی را سرنگون کنیم این مهمترین دستاورد انقلاب ما است.، ما توانستیم خودباوری را در ملت ایجاد کنیم که بتواند پیشرفت کند.
وی با بیان اینکه روزی این کشور محتاج پزشک هندی و بنگلادشی بود اما اکنون کشورهای پیشرفته به دنبال پزشکان ایرانی هستند گفت: ما توانستیم از نظر علم و صنعت و تکنولوژی کشور را به رتبه‌های بالای جهانی برسانیم و در همه زمینه‌ها دانشمندانی تربیت کنیم که در جهان معروف و دنیا به آنها نیاز دارد و ده‌ها دستاورد دیگر اما ضعف‌های ما هم کم نیست و در ساختار اقتصاد قوی ملی، عقب هستیم اگرچه پیشرفت‌هایی خوبی هم داشته‌ایم در استقرار عدالت، در ریشه کنی آسیب‌های اجتماعی عقب هستیم و برای برطرف کردن ضعف‌ها مسئولان موظفند با عزم راسخ کار مداوم و سلامت در عمل و ترجیح منافع ملی به منافع شخصی ضعف‌ها را برطرف کنند.
وی گفت: در نگاه به دشمن باید از او غافل نشویم چراکه خدعه و مکر و ابزار فراوان دارد البته نباید از او ترسید وقتی فریاد می‌زند یعنی ما قوی هستیم دشمن با انتخابات ما مخالف است می‌خواهد مردم را مأیوس کند اما همه ما باید در انتخابات شرکت کنیم، انتخابات رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی است.
وی گفت: مردم در مرحله بعد باید به دنبال انتخاب اصلح باشند کسی که متدین، معتمد، و وفادار به انقلاب و راه امام راحل، ساده زیست و طرفدار ضعفا و فقرا باشد و کسی که قصدش خدمت باشد نه رسیدن به قدرت، اگر خودمان نتوانستیم تشخیص بدهیم باید به کسی که به او اعتماد داریم تکیه کنیم و رأی به کسی که او معرفی می‌کند بدهیم.
وی با بیان اینکه امروز مسئله بزرگ دنیای اسلام مسئله غزه است گفت: چرا مسئولان کشورهای اسلامی به آیات قرآن در مورد غزه عمل نمی‌کنند چرا قطع رابطه با رژیم صهیونیستی نمی‌کنند البته مردم مقاوم غزه دارند به قرآن عمل می‌کنند یقیناً بزرگترین وظیفه حمایت از مردم مظلوم غزه است.
امام جمعه عالی‌شهر گفت: انصارالله یمن به خوبی از مردم مظلوم غزه دفاع می‌کند کشتی‌های جنگی و تجاری آمریکا و انگلیس را مورد حمله قرار می‌دهد آمریکا بزرگترین شکست دریایی خود را از زمان جنگ جهانی دوم در برابر تعدادی اندک از مردان یمنی متحمل می‌شود و به زودی فریاد غلط کردم آمریکا را خواهیم شنید،
وی گفت: امام عزیزمان فرمودند دنیای اسلام به لطف الهی نابودی غده سرطانی صهیونیست را به چشم مشاهده خواهد کرد آن روز انشاالله حتماً خواهد آمد
وی بیان کرد: جمعه آینده روزی است که صندوق رأی میزان برای حق و باطل می‌شود، هر کسی با صندوق رأی قهر کند با حق قهر کرده و به باطل گرایش پیدا کرده است این آزمونی بزرگ برای همه ماست که سرافراز و پیروز بشویم.

کد خبر ۶۰۳۵۴۲۸