بوشهر- «ابراهیم رضایی» به پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری مهر با عنوان «با مهر انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» پیوست.

گناوه آنلاین؛

استان: بوشهر
حوزه انتخابیه: شهرستان دشتستان

پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری مهر با عنوان «با مهر انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در راستای کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.
ابراهیم رضایی یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر معرفی کوتاهی از ایشان و پاسخ‌هایشان به سوالات مهر در دو بخش کشوری و استانی را می‌خوانید:
روزمه:
نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ‏اسلامی
عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران با کشورهای روسیه، عراق، ‏کویت و نیجر
نماینده ایران در اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان ‏همکاری اسلامی
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی
ابراهیم رضایی با حضور مؤثر در عرصه ملی و بین‌المللی از جمله همراهی به رئیس جمهور و رئیس مجلس در سفرهای خارجی به کشورهای مختلف، به یکی از نمایندگان برجسته مجلس یازدهم تبدیل شد و در عرصه قانون گذاری و نظارت مجلس و همچنین پیگیری مسائل استانی و شهرستانی نیز از تاثیرگذارترین نمایندگان مجلس بود.
سوالات کشوری:
مهمترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی چیست؟
مجلس علی‌رغم عملکرد مطلوب و قابل قبولی که در عرصه قانون‌گذاری داشته است، در عرصه نظارت خیلی خوب عمل نکرد و امید داریم که در مجلس آینده شاهد عملکرد بهتری در این زمینه باشیم.
همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه‌ها چه تأثیری می‌تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی‌گاه این همراهی و همکاری چیست؟
همراهی و همکاری بین قوا تأثیر بسیار بزرگی در دستیابی به اهداف و برنامه‌ها خواهد داشت. تلاش شده تا با این همدلی و هم‌افزایی زمینه رفع مشکلات مردم فراهم شود.
*مسؤولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟
مجلس نقش مهم و تأثیرگذاری در سطح کشور دارد و به همین دلیل مسوولیت‌پذیری مجلس و نمایندگان می‌تواند نقش مهم و اثرگذاری داشته باشد. بی توجهی به مسؤولیت‌ها چه در عرصه قانون‌گذاری و چه در عرصه نظارت اثرات منفی بر فعالیت‌های این حوزه خواهد داشت و نمایندگان مسوولیت‌پذیر بی‌شک می‌توانند نقش مهمتری داشته باشند.
*مردمی بودن یکی از خصیصه‌های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می‌تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام‌زدگی و طرح شعارهای غیر واقع‌بینانه اسیر شود؟
حضور در بین مردم برای شناخت مسائل و پیگیری موضوعات و مشکلات مردم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نمایندگان مجلس باید همواره و به صورت مستمر این موضوع را دنبال کنند؛ کاری که بنده در دوران نمایندگان با جدیت دنبال کرده و همچنان معتقد به آن هستم.
* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسؤولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟
در همه تصمیم گیری‌ها نگاهی ویژه به مردم داریم و خود را تنها نماینده یک نقطه و یک شهرستان نمی‌دانیم و برای همه مردم ایران در نقاط مختلف تلاش می‌کنیم و پیگیر مسائل و مشکلات آنها هستیم.
سوالات استانی:
بخش عمده آب مصرفی در استان بوشهر از طریق استان‌های همجوار تأمین می‌شود چه برنامه‌ای در این زمینه دارید؟
یکی از مهمترین چالش‌ها و مشکلات در استان بوشهر موضوع آب است که در این راستا تلاش شده با اجرای طرح‌های مهمی همچون سدسازی و توسعه سازه‌های آبخیزداری، توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها، نوسازی خطوط انتقال و توزیع آب و… اقدامات مؤثری در این زمینه برداشته شود. سد دالکی یکی از مهمترین پروژه‌های استان بوشهر است که اکنون بیش از ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به گفته مجریان سال آینده آبگیری می‌شود که نقش مهمی در تأمین آب شرب و کشاورزی دشتستان خواهد داشت.

کد خبر ۶۰۳۹۹۵۱